بارگیری...

چاشنی همبرگر | دستور پخت همبرگر گریل خانگی

بازدید : 18342

دسته بندی : چاشنی های فست فودی


همبرگر که در اوایل قرن در آمریکا همبرگر استیک (کباب هارمونی) نامیده می شد، گویا از بندر هامبورگ آلمان درآمده است. نخستین ساندویچ های همبرگر یک تکه استیک گوشت گاو با دو برش نان سفیدِ گرد بود. بعدها به گوشت چرخ کرده تبدیل پیدا کرد و هنوز هم با نام استیک همبرگر مشهور می باشد تا اینکه با گذشت زمان به همبرگر و برگر شهرت یافت .کد محصول : 1901

قیمت: 91,000 تومان


کد محصول : 3523

قیمت: 162,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

تاریخچه همبرگر

همبرگر که در اوایل قرن در آمریکا همبرگر استیک (کباب هارمونی) نامیده می شد، گویا از بندر هامبورگ آلمان درآمده است. نخستین ساندویچ های همبرگر یک تکه استیک گوشت گاو با دو برش نان سفیدِ گرد بود. بعدها به گوشت چرخ کرده تبدیل پیدا کرد و هنوز هم با نام استیک همبرگر مشهور می باشد تا اینکه با گذشت زمان به همبرگر و برگر شهرت یافت .

در ابتدا ساندویچ همبرگر که از هامبورگ آلمان به آمریکا رفته بود دارای گوشت چرخ کرده گاوی به همراه پود سیر، نمک و فلفل بود که به صورت گریل شده سرو می شد.

 مایه ی همبرگر مانند کباب کوبیده ی خودمان است، بنابراین رازِ همبرگر را باید در صورت ظاهر و کیفیت عرضه کردن آن پیدا کرد.

مایه ی گوشتی و مواد و سس ساندویچ همبرگر بسیار متنوع است ولی نان آن همیشه یک نوع است و برای همبرگر خانگی هم معمولا آماده خرید می شود، اگر چه درست کردن آن در خانه هم دشوار نیست.

شکل رایج همبرگر، گوشتِ گوساله ی خالص ( چرخ کرده، بی چربی یا کم چربی) است، که آن را در قالب گرِد به کلُفتی 1 تا 2 سانتی متر شکل می دهند. به همبرگر خانگی کاهی اجزایی اضافه میکنند مانند کمی پیاز رنده شده یا آب پیاز یا سبزی ساطوری (جعفری، نعنا، ترخون، تره، پیازچه). مقدار این مواد نباید از یک سوم حجم گوشت بیشتر باشد و گرنه مزه ی گوشت را می پوشاند.

شیوه های طبخ همبرگر

همبرگر را روی آتش مستقیم (گریل) یا در تابه آتش می دهند. درصورت استفاده از تابه باید از پیش تابه را داغ کرد ولی نه آن قدر که گوشت به محض تماس به تابه بچسبد. همچنین آتش زیر تابه باید ملایم باشد. معمولا در تابه روغن نمی ریزند مگر آن که گوشت همبرگر مطلقا بی چربی باشد که در این صورت تابه را فقط چرب می کنند.

روی همبرگر را پس از آن که در تابه قرار داده شد نباید با کاردک فشار داد. برای روی اول همبرگر 4دقیقه و برای روی دوم آن 3دقیقه آتش کافی است. پس از برداشتن همبرگر کف تابه را باید با کاردک بتراشید تا ریزه های گوشتِ سوخته به همبرگر بعدی نچسبد.

انواع مواد دلخواه را می توان لای ساندویچ همبرگر قرار داد به ویژه برگ کاهو، ورقه ی گوچه فرنگی، حلقه ی پیاز (خام یا سرخ کرده)، خیار شور، کلم سفید یا قرمز، ورقه پنیر و در آخر سس مایونز و  سس گوجه فرنگی را روی مواد می ریزند.
دستور پخت همبرگر خانگی گریل

دستور پخت همبرگر گریل خانگی همراه با چاشنی همبرگر اویس

مواد لازم جهت طبخ برگر:

500 گرم ترکیب گوشت گوساله و گوسفند ( اگر می خواهید برگر کاملا خارجی درست کنید فقط از گوشت گوساله استفاده کنید )

پیاز کاملا آب گرفته شده  رنده شده 1عدد ( توجه داشته باشید که اگر آب پیاز را کامل نگیرید، همبرگرتان مزه ی کباب کوبیده می هد )

چاشنی همبرگر اویس  به ازای هر نفر یک قاشق مربا خوری

پودر سوخاری نرمال یک قاشق غذاخوری

ابتدا تمامی مواد را درون ظرفی ریخته و باهم مخلوط می کنیم. نیاز است که کاملا مواد چنگ زده شود. لذا دستانمان را کامل شسته و مواد را حسابی چنگ می زنیم.

پس از چنگ زدن مواد را به صورت دو سه چانه در می آوریم و آن را پخش می کنیم. سپس آن را به مدت دو ساعت درون یچحال قرار می دهیم.

نکته: وجود پودر سوخاری در برگر اندزه ی معینی دارد. کاری که پودر سوخاری با برگر می کند این است که اولا سبب می شود گوشت پوک شود. دوما سبب می شود حجم برگر گرفته نشود و اینکه کمک می کند که تُرد تر و خوشمزه تر شود.

بعد از دوساعت مواد را از یخچال خارج کرده و گریل را بر روی منقل قرار می دهیم و صبر می کنیم تا کاملا داغ شود. پس از اینکه مطمئن شدیم صفحه ی گریل کاملا داغ شده است مقداری روغن بر روی سطح آن اسپری کرده و صبر می کنیم تا بوی روغن روی صفحه گریل از بین برود.

پس از مدتی برگر ها را بر روی صفحه گریل قرار می دهیم و دیگر به آن دست نمی زنیم و از کناره های برگر وقتی که تا نیمه تغییر رنگ پیدا کرد متوجه می شویم که وقت آن رسیده است که برگر را زیر و رو کنیم. چون این برگر ضخامت زیادی دارد بهتر است که رویش برشته شود.

توجه: برگر اگر زخیم باشد یک طعم به خود می گیرد و اگر نازک باشد یک طعم دیگر به خود می گیرد و اگر بر روی آتش زیاد قرار گیرد یک طعم می گیرد پس برای به دست آمدن طعم مطلوب باید بسیار تمرین کرد تا روش کار دستمان بیاید.

محصولات مرتبط