بارگیری...

چاشنی آبگوشت

بازدید : 14827

دسته بندی : چاشنی های سنتی


با این چاشنی طعم خاطره انگیز دیزی و آبگوشت را تجربه کنید. چاشنی آبگوشت اویس تهیه شده از ادویه های تازه و کاملا طبیعی می باشد و فاقد هرگونه مواد افزونی است.کد محصول : 1751

قیمت: 70,000 تومان


کد محصول : 3520

قیمت: 120,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

طریقه مصرف چاشنی آبگوشت اویس:

این چاشنی  رابه ازای هر سه نفر یک قاشق و نیم غذا خوری.  15تا20 دقیقه آخر پخت به غذا بیافزایید.  حتما پس از اضافه کردن چاشنی به غذا آن را تست کنید و چناچه بعد از افزودن چاشنی به غذا طعم غذا مورد پسند و رضایت نبود، دوباره از همان چاشنی مقداری به غذا بیافزایید تا طعم غذا مورد رضایت واقع شود.
لازم به ذکر است که چاشنی های 50گرمی برای طعم دار نمودن 5 تا 6 نفر می باشد و چناچنه تعداد نفرات بیشتری مد نظر دارید حتما از وزن بالاتری استفاده بفرمایید.

توجه داشته باشید که در تمام چاشنی ها، تمام ادویه های مورد نیاز، به کار رفته است لذا در هنگام استفاده از چاشنی مورد نظر، هیچ ادویه ای به غذا اضافه نکنید. خصوصا نمک.

 

چاشنی آبگوشت

طرز تهیه ی آبگوشت به همراه مصرف چاشنی آبگوشت

تاریخچه و قدمت آبگوشت به صدها بلکه هزاران سال پیش برمی گردد که توسط عشایر پایه گذاری گردیده است. این غذای خوشمزه علاوه بر اینکه در قابلمه درست می شود، در ظروف سنگی هم طبخ می گردد و به نام "تیزی سنگی" معروف است.

ابتدا برای جلوگیری از نفخ نخود و لوبیا و همچنین پخت راحت تر، آن ها را از شب قبل خیس می کنیم و طی این مدت دو الی سه مرتبه آبش را عوض می کنیم.

سپس گوشت گوسفندی را داخل قابلمه ای مناسب ریخته و مقداری آب سرد داخل قابلمه می ریزیم به اندازه ای که آب روی گوشت را بگیرد. ما از گوشت با استخوان استفاده می کنیم چرا که آبگوشت ما را لذیذ تر می کند. قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم تا آب داخل آن بجوشد. بعد از به جوش آمدن آب صبر می کنیم تا چند قل بزند و بعد کل آب آن را دور می ریزیم  تا کف های قهوه ای ایجاد شده، باعث تیره شدن رنگ آبگوشت نشود. مجددا آب داخل قابلمه ریخته و این بار از آب ولرم استفاده می کنیم . بهتر است مقدار آب اضافه شده به قدری باشد که حین مراحل پخت دیگر آبی اضافه نکنیم تا طعم آبگوشت بهتر شود اما اگر آب بیشتری احتیاج بود حتما باید از آب جوش استفاده کنیم.

گوشت، دنبه، لوبیا، گوجه فرنگی پوست گرفته شده ، نخود و سیر و پیازی که از وسط دو قسمت کردیم را داخل قابله می ریزیم. همچنین سیب زمینی ها را هم پوست کنده و از وسط دو نیم کرده و درون قابلمه قرار می دهیم. در قابلمه را بسته و حرارت را کم می کنیم تا آبگوشت به آرامی حدود 3 تا 4 ساعت بپزد. یک ساعت قبل از جا افتادن آبگوشت چاشنی آبگوشت را به بقیه مواد آبگوشت اضافه می کنیم و منتظر می مانیم تا آبگوشت کاملا به روغن بیفتد. اگر قصد استفاده از چاشنی آبگوشت را داشته باشیم، دیگر نیازی به اضافه نمودن هیچ ادویه ای از خارج به غذایمان نمی باشد چرا که چاشنی آبگوشت تمام ادویه های مورد نیاز جهت طبخ یک آبگوشت خوشمزه و لذیذ را دارا می باشد.

بعد ازجا افتادن آبگوشت ، دنبه را بیرون آورده و با گوشت کوب می کوبیم دوباره داخل قابلمه آبگوشت قرار می دهیم تا تکه های سفید و کوچک دنبه کاملا داخل آبگوشت پخش شود.

محصولات مرتبط