بارگیری...

پودر زنجبیل از خواص تا مصرف

بازدید : 15967

دسته بندی : ادویه جات


زنجبیل ریشه گیاهی است که از گذشته تا به امروز علاوه بر مصرف دارویی، از آن به عنوان طعم دهنده و ادویه ای قوی و خوشمزه جهت مزه دار کردن غذاها استفاده می شده است. مصرف زنجبیل به صورت تازه و خشک و یا پودر شده می باشد که برای مصرف غذایی آن از پودر زنجبیل جهت طبخ غذاها استفاده می کنند.کد محصول : 1404

قیمت: 73,000 تومان


کد محصول : 1403

قیمت: 126,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

پودر زنجبیل چیست؟

زنجبیل ریشه گیاهی است که از گذشته تا به امروز علاوه بر مصرف دارویی، از آن به عنوان طعم دهنده و ادویه ای قوی و خوشمزه جهت مزه دار کردن غذاها استفاده می شده است. مصرف زنجبیل به صورت تازه و خشک و یا پودر شده می باشد که برای مصرف غذایی آن از پودر زنجبیل جهت طبخ غذاها استفاده می کنند. خالص بودن پودر زنجبیل یکی از نکات بسیار مهمی می باشد که در خرید آن باید بدان توجه داشت. از این رو فروشگاه اویس پودر زنجبیل خالص و تازه را در بسته بندی های کاملا بهداشتی خدمت شما عزیزان عرضه می نماید. پودر زنجبیل اویس بدون هیچ ناخالصی بوده و فاقد هرگونه اسانس و یا مواد تقلبی می باشد.

 

  پودر زنجبیل برای پوست

پودر زنجبیل به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد سبب می شود که پوست های ملتهب و آسیب دیده را درمان کند. همچنین آنتی اکسیدان فوق العاده قوی که زنجبیل وجود دارد می تواند به راحتی آسیب های پوستی و لکه های ناشی از افزایش سن و حتی زخم های صورت را از بین ببرد. البته برای این امر لازم است که زنجبیل تازه را به صورت رنده شده همراه با تکه های یخ هفته ای یک بار به صورت ماسک بر روی صورت خود قرار دهید.

 پودر زنجبیل برای لاغری

با قرار دادن پودر زنجبیل در رژیم غذایی روزانه خود به راحتی می توانید به صورت طبیعی وزن خود را کاهش دهید. این امر بدین صورت انجام می شود که با مصرف زنجبیل، بدن نیاز کمتری به دریافت کالری پیدا می کند. در نتیجه سبب سیری و کم شدن اشتها می گردد. همچنین پودر زنجبیل سوخت و ساز بدن را سرعت می بخشد و سبب می شود به این وسیله چربی های بیشتری بسوزد.

 پودر زنجبیل در چه غذاهایی استفاده میشود؟

پودر زنجبیل در اکثر غذاها مورد استفاده قرار می گیرد چرا که عطر و طعم زنجبیل مزه ی غذا را بسیار لذیذ و خوش طعم می کند. البته مقدار زیاد آن سبب تندی غذا می شود و ممکن است غذا را خراب کند اما مصرف به اندازه پودر زنجبیل می تواند طعمی خوش برای غذا را برای ما هدیه دهد.

علاوه بر اینکه از پودر زنجبیل در اکثر غذاها استفاده می شود، در دمنوش ها و چای ها از این گیاه پر خاصیت نیز استفاده می شود. طعم تند و خوشِ زنجبیل، دمنوش را کاملا مزه دار کرده و خاصیت فراوانی به آن می بخشد.

 پودر زنجبیل برای پریود شدن

اگر درچار تاخیر در دوران قاعدگی شدید می توانید با مصرف زنجبیل این مشکل را بر طرف کنید چرا که زنجبیل با ایجاد انقباضات رحمی، می تواند کمک به پریود شدن شما کند. علاوه بر این یکی از راهکارهای مؤثر برای تسکین دردهای قاعدگی مصرف پودر زنجبیل می باشد. طی تحقیقاتی که بر روی 150 خانم در سه روز اول دوره قاعدگی انجام شد به هر کدام رورانه یک گرم پودر زنجبیل داده شد. نتیجه این تحقیق این طور شد که زنجبیل می تواند مسکن طبیعی برای کاهش درد این دوران باشد همچون داروهای مفنامیک اسید عمل کند.

پودر زنجبیل گرم است یا سرد؟

پودر زنجبیل دارای طبع گرم و خشک می باشد.

 

محصولات مرتبط