بارگیری...

چاشنی ماکارونی | نکات طلایی طبخ ماکاورنی

بازدید : 23664

دسته بندی : چاشنی های فست فودی


ماکارونی یکی از غذاهای فست فودی می باشد که طرفداران بسیاری دارد. این غذای ایتالیایی اکنون محبوبیت خودش را در بین سایر غذاها پیدا کرده و کمتر کسی یافت می شود که ماکارونی دوست نداشته باشد.کد محصول : 1711

قیمت: 86,000 تومان


کد محصول : 3525

قیمت: 152,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

چاشنی ماکارونی

ماکارونی یکی از غذاهای فست فودی می باشد که طرفداران بسیاری دارد. این غذای ایتالیایی اکنون محبوبیت خودش را در بین سایر غذاها پیدا کرده و کمتر کسی یافت می شود که ماکارونی دوست نداشته باشد. برای درست کردن ماکارونی خوشمزه و لذیذ، لازم است یکسری از نکات طلایی را رعایت کنیم تا غذایی به یاد ماندنی را طبخ نماییم. همچنین چاشنی ماکارونی یکی از مهم ترین اجزاء طبخ ماکارونی می باشد که با استفاده از این چاشنی دیگر نیازی به افزودن هیچ ادویه ای به ماکارونی نمی باشد و این چاشنی تمام ادویه های لازم را در بر دارد. چاشنی ماکارونی ترکیب شده از 10 الی 15 نوع ادویه تازه و طبیعی می باشد که رنگ و عطر و مزه ی غذایمان را بهتر می کند. این چاشنی فاقد هرگونه مواد افزودنی بوده و هیچ ناخالصی ندارد.

 دستور پخت ماکارونی

دستور پخت ماکارونی به همراه نکات طلایی و فوت کوزه گری

مواد لازم جهت طبخ ماکارونی به ازای چهار نفر:

گوشت چرخ کرده             400گرم

سیب زمینی                     به اندازه قابلمه

پیاز                                  2 عدد

هویج                                2عدد

فلفل دلمه                        1عدد

ادویه ماکارونی اویس        به ازای هر نفر یک قاشق مرباخوری

ابتدا عرض می شود که برای اینکه ته دیگ خوب و خوشمزه ای داشته باشیم و هم زمان با پخت ماکارونی آماده شود ، لازم است نکاتی را رعایت نماییم. با رعایت این نکات ، ته دیگی برشته و خوشمزه خواهیم داشت.

پخت ماکارونی بین 10 تا 15 دقیقه می باشد و اگر قطر ماکارونی زیاد باشد مدت زمان پخت آن به 20 دقیقه هم می رسد. باید اینطور در نظر بگیریم که سیب زمینی ها را طوری برش بزنیم و ضخامتشان را تنظیم کنیم که با مدت زمان پخت ماکارونی مناسب باشد.

پیازها را هم نیمه خلالی می کنیم ؛ یعنی هر پیاز را دو تکه کرده و باز آن دو تکه را دو قسمت کرده و خرد می کنیم. به این روش می گویند نیمه خلالی. هویج و فلفل دلمه ای را هم نگینی خرد می کنیم.

برای اینکه ماکارونیِ خوش رنگ و خوش طعمی داشته باشیم لازم است هنگامی که آب را در قابلمه ریخیتم برای جوشیدن، مقدار یک چهارم قاشق غذاخوری به آن زرد چوبه اضافه کنیم تا آب زرد شود. با این کار، وقتی ماکارونی را به آب جوش اضافه می کنیم، هم طعم بهتری به خود می گیرد و هم رنگ بهتری می گیرد.

در این مرحله با جوش آمدن آبِ درون قابلمه، مواد ماکارونی را درست می کنیم. ابتدا باید در نظر بگیریم که کدام یک از مواد غذایی، دمای پخت بیشتری نسبت به باقی دارد. آن ماده ی غذایی که دمای پخت بیشتری دارد را اول می پزیم. پس درون تابه ای روغن ریخته و پیازها را به آن اضافه می کنیم. قرار نیست پیاز داغ درست کنیم بلکه قرار است پیازها طلایی و نرم شود که در هنگام سرو غذا، احساس شود.

دمای پخت هویج و پیاز بسیار به همدیگر نزدیک می باشد به همین جهت پس از مدتی که پیازها تفت داده شد هویج ها را نیز به آن اضافه می کنیم. هم زمان فلفل دلمه ای را هم به موادمان اضافه می کنیم چرا که فلفل دلمه ای اگر مدت زمان طولانی پخته شود و نرم شود، درون ماکارونی اصلا خوب نمی شود.

چاشنی ماکارونی را هم در این مرحله به موادمان اضافه نمی کنیم چرا که اگر الان چاشنی ماکارونی را به موادمان اضافه کنیم، می سوزد و سوختگی ادویه، به خوردِ پیاز و هویج هم می رود. ادویه ماکارونی را در انتهای پخت به موادمان اضافه می کنیم.

سپس گوشت چرخ کرده را هم به موادمان اضافه می کنیم و مواد را باهم تفت می دهیم و اجازه می دهیم که مواد پخته شود. بعد از مدتی وقت آن می رسد که چاشنی ماکارونی را به موادمان اضافه کنیم. پس از چاشنی ماکارونی به ازای هر نفر یک قاشق مربا خوری به موادمان اضافه می کنیم و شروع به تفت دادن می کنیم. بعد از آن دو قاشق غذا خوری رب به مواد اضافه می کنیم. اجازه می دهیم رب با مواد تفت داده شود و رنگ و عطر مورد نظر به مواد داده شود. پس شعله ی گاز را کم کرده و اجازه می دهیم رب به مقدار بیشتری در مواد تفت داده شود که موادِ ماکارونی خوش رنگ تر شود.

به سراغ ماکارونی می رویم. برای ریختن رشته های ماکارونی در آب جوش آن ها را درسته درون قابلمه می ریزیم. باید توجه داشت که نباید رشته های ماکارونی را از وسط نصف کنیم. نصف کردن رشته های ماکارونی فقط برای سوپ می باشد.

در این مرحله اندازه ی نصف استکان، آب به مواد ماکارونی اضافه کرده و اجازه می دهیم تا بجوشد. باید دقت داشت که نباید آب بسیار به مواد اضافه کنیم چرا که در این صورت باید منتظر بمانیم تا آب بخار شود و مواد هم زیاد پخته شده و بد می شود.

برای اطلاع از اینکه آیا رشته های ماکارونی پخته شده است یک رشته را در دست می گیریم. اگر ماکارونی کاملا خم شد و حالت انعطاف پذیری داشت معلوم می شود به اندازه پخته شده است. برای مطلع شدن از اینکه آیا داخل ماکارونی پخته شده است یا نه کافی است مقداری از یک رشته ماکارونی را جدا کرده و ببینیم رنگ داخل ماکارونی چگونه است. باید رنگ یکسانی داشته باشد و اگر نپخته باشد، رنگ داخلش روشن تر می باشد.

پس از آبکش کردن ماکارونی ها، آن ها را با آب ولرم شسته و کاملا از از همدیگر باز می کنیم. بهترین آب برای شستن ماکارونی، آب ولرم می باشد و اگر از آب سرد برای شستن ماکارونی استفاده کنیم، ماکارونی دوباره خودش را سفت می کند و زمان زیادی طول می کشد تا آماده شود.

کمی کفِ قابلمه را چرب می کنیم و سیب زمینی ها را کف ظرف می چینیم. روغن باید کناره های سیب زمینی باشد و باید سیب زمینی ها به هم چسیبده باشد و فاصله ی زیادی بینشان نباشد.

در این وقت روی سطح سیب زمینی ها را با ماکارونی می پوشانیم و بعد مقداری از مواد ماکارونی را درون قابلمه می ریزیم. البته باید توجه داشت که همه ی مواد را در یک نقطه نریزیم. بعد دوباره از رشته های ماکارونی درون قابلمه می ریزیم. رشته ها را که از وسط در ظرف بریزیم، خودش به کناره ها می رود. باید سعی کنیم که رشته ی ماکارونی به دیواره ی ظرفمان نگیرد که ته دیگ نشود.

قابلمه را روی گاز گذارده و شلعه را در اندازه ی متوسط تنظیم می کنیم و بعد از بخار کردن ، دم کنی را قرار داده و کمی بعد غذایمان آماده ی سرو کردن می باشد.

اسماعیل جمشیدی چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399

سلام. چاشنی خوب و خوش طعمی برای ماکارونی است. ممنونم از شما

پاسخ مدیر به اسماعیل جمشیدی چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399

سلام. ممنون از اعتماد و همراهی شما بزرگوار

محصولات مرتبط