بارگیری...

چاشنی گراماسالا

بازدید : 14157

دسته بندی : چاشنی های سنتی


گراماسالا یا گرام ماسالا معروف ترین و خوشمزه ترین ادویه هندی است که در همه کشور ها کاربرد دارد. « masala » به معنای مخلوط ادویه می باشد و « garam » نیز به معنی گرم است . پس چاشنی گرام ماسالا یعنی چاشنی که از ادویه های مخلوط گرم درست شده است.کد محصول : 1951

قیمت: 79,000 تومان


کد محصول : 3524

قیمت: 138,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

گرام ماسالا چیست؟

گراماسالا یا گرام ماسالا معروف ترین و خوشمزه ترین ادویه هندی است که در همه کشور ها کاربرد دارد. « masala » به معنای مخلوط ادویه می باشد و  « garam  » نیز به معنی گرم است . پس چاشنی گرام ماسالا یعنی چاشنی که از ادویه های مخلوط گرم   درست شده است.

گرام ماسالا یکی جزو یکی از هفت ادویه ضروری هندی مطرح شده است.

ترکیبات چاشنی گراماسلا

چاشنی گراماسالا از ترکیب ادویه های گرم مانند هل و زنجبیل و دارچین و میخک و... درست شده است. استفاده از این ادویه در پخت انواع مختلف گوشت باعث می شود سردی گوشت کاملاً گرفته شود و غذا متعادل گردد.

استفاده از چاشنی گرام ماسالا در غذا

به طور کلی چاشنی گراماسالا در اکثر غذاهای هندی مورد استفاده قرار می گیرد.

از چاشنی گرام ماسالا می توان در طبخ انواع خوراک های مرغی و گوشتی استفاده کرد.

برای استفاده از چاشنی گراماسالا کافی است به ازای هر نفر یک قاشق مرباخوری به غذا اضافه نمایید و غذا را تست کنید در صورت مطلوب نبودن مزه غذا، دوباره از چاشنی گراماسالا به غذا اضافه نمایید تا غذا کاملا مزه دار گردد. باید توجه داشت که در صورت استفاده از چاشنی گراماسالا دیگر نیاز به مصرف ادویه های دیگر نمی باشد و در این چاشنی تمام ادویه های لازم، وجود می باشد.

چاشنی گرام ماسالا

خواص گرام ماسالا

گرام ماسالا کمک می کند بدن با بیماری مبارزه کرده و مصونیت ایجاد می کند.

همچنین درد و التهاب را تسکین می دهد و روند پیری را آهسته می کند.

جذب ویتامین ، مواد معدنی و پروتئین را افزایش می دهد و مشکلات گوارشی ، سوزش سر دل را تسکین داده و معده ناراحت را تسکین می دهد.

همچنین نفخ معده را بر طرف می کند و بدن را سم زدایی می کند و بوی بدن دهان را بر طرف می کند.

مضرات گراماسلا

طبق تحقیقات انجام شده چاشنی گرام ماسالا ضرری برای سلامتی بدن ندارد. به علاوه وجود ادویه های پٌر خاصیتی نظیر زنجبیل و هل و میخک و دارچین در چاشنی گراماسالا سبب شده است که به خاصیت آن اضافه گردد.

با این وجود اگر بعضی از افراد هستند که به گرمای بیش از حد واکنش نشان می دهند و یا مشکل سوء هاضمه و معده دارند توصیه می شود از مصرف بیش از حد چاشنی گرام ماسلا خودداری نمایند.

تهیه گراماسالا

درست کردن چاشنی گراماسالا در منزل کمی مشکل می باشد.

لذا فروشگاه اویس با دستورالعملی دقیق و مشخص چاشنی گراماسالا را در اختیار تمام علاقه مندان به آشپزی قرار می دهد.

تمامی ادویه های به کار رفته در چاشنی گرام ماسالا به خوبی بو داده شده و به صورت پودر درآمده است تا به غذا طعم مطلوب و خاصی بدهد.

لازم به ذکر است که گراماسلای اصلی هندی تند می باشد اما چون تندی بیش از حد به مزاق اکثر ایرانی ها خوش نمی آید لذا در چاشنی گراماسلا اویس از اضافه کردن بیش از حد فلفل جلوگیری شده است.

محصولات مرتبط