بارگیری...

فلفل قرمز

بازدید : 13974

دسته بندی : ادویه جات


فلفل قرمز گیاهی است که در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری می روید. میوه ی این گیاه به رنگ قرمز یا نارنجی می باشند که به صورت خام یا پخته و اغلب به صورت پودر شده در اکثر غذاها به عنوان ادویه ای محبوب و پر طرفدار استفاده می شود. کپسایسین ماده ی فعال در فلفل قرمز تند می باشد که مزه ی تند و خواص فراوانی را به فلفل می دهد.کد محصول : 1237

قیمت: 66,000 تومان


کد محصول : 1143

قیمت: 112,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

پودر فلفل قرمز تند

فلفل قرمز گیاهی است که در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری می روید. میوه ی این گیاه به رنگ قرمز یا نارنجی می باشند که به صورت خام یا پخته و اغلب به صورت پودر شده در اکثر غذاها به عنوان ادویه ای محبوب و پر طرفدار استفاده می شود. کپسایسین ماده ی فعال در فلفل قرمز تند می باشد که مزه ی تند و خواص فراوانی را به فلفل می دهد.

 پودر فلفل قرمز و لاغری

مصرف فلفل قرمز در رژیم غذایی باعث کم شدن اشتها شده و چربی های شکم را از بین می برد و مصرف کالری را تا 200 کاهش داده و در نتیجه متابولیسم افزایش یافته و وزن بدن به حات ایده عال خواهد رسید. مزه و حس تندی که فلفل قرمز دارد سبب می شود که دمای بدن افزایش یافته و کالری سوزی و کاهش اشتها افزایش یابد.

قرار دادن فلفل قرمز در رژیم غذایی نه تنها سبب کاهش وزن می شود، بلکه اگر در کنارش ورزش و تحرک هم باشد، کاهش وزن چشم گیری را به وجود می آورد.

پودر فلفل قرمز برای رشد مو

فلفل قرمز سبب افزایش جریان خون به پوست سر می شود در نتیجه به رشد موها کمک می کند.

پودر فلفل قرمز در بارداری و شیردهی

بهتر است استفاده از فلفل قرمز در دوره بارداری زیر نظر پزشک انجام شود حتی بعد از زایمان هم در دوران شیردهی، لازم است مصرف این ادویه طبق دستور پزشک باشد چرا که وقتی مادر از فلفل قرمز استفاده کند، نوزاد نمی تواند این ماده ی غذایی که شیر به او منتقل می شود را هضم کند و هضم این نوع مواد به تدریج پس از رشد کردن کودک انجام می شود و بعد از رشد دستگاه گوارش او قدرت پیدا می کند.

 پودر فلفل قرمز گرم است یا سرد؟

طبع فلفل قرمز گرم است. علت گرمی فلفل قرمز وجود مقادیر فراوانی کپسایسین در آن است. اما تحقیقات نشان داده است که با اینکه طبع فلفل قرمز گرم است اما مصرف آن دمای بدن را کاهش می دهد و سببب خنک شدن بدن می شود. با این بررسی شاید بتوان اینطور گفت که علت محبوبیت بسیار زیاد فلفل قرمز در مناطق گرمسیری به همین خاطر می باشد.

 پودر فلفل قرمز برای سرماخوردگی

در دوران سرما خوردگی فلفل قرمز دارویی بسیار قوی و مؤثر جهت درمان این بیماری می باشد. فلفل قرمز در خارج کردن اخلاط از سینه به وسیله سرفه و بیرون انداختن آب دهان بسیار مؤثر عمل می کند و به دلیل خاصیت ضد عفونی که دارد به روند درمانی اخلاط و عفونت ها سرعت می بخشد. برخی از محققان توصیه دارند که چون فلفل قرمز خاصیت ضد عفونی دارد می توان مقداری از آن را در آب حل کرد و از آن به صورت غرغره برای ضد عفونی کردن استفاده نمود

عوارض فلفل قرمز

افرادی که از مشکلات گوارشی رنج می برند بهتر است از فلفل قرمز مصرف نکنند. همچنین کسانی که دیگر اعضای بدنشان مانند چشم، دهان، دست، پوست و... به مواد غذایی حساسیت دارد بهتر است در مصرف این ادویه احتیاط لازم را داشته باشند.
دیگر افرادی که بواسیر دارند استفاده از فلفل قرمز برایشان ضرر دارد. خوردن مقادیر زیاد فلفل قرمز می تواند موجب تهوع، استفراغ و اسهال شود.
همچنین افرادی که دارای زخم معده هستند مصرف فلفل قرمز برایشان ممنوعیت دارد.

اسماعیل جمشیدی چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399

سلام. پودر فلفل تند و خوبی است. ممنونم از لطف شما.

پاسخ مدیر به اسماعیل جمشیدی چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399

سلام. سپاس از حسن نظر شما

محصولات مرتبط