بارگیری...

هل سبز درجه یک

بازدید : 2051

هل سبز اکبر درجه یک دارای عطر و طعمی طبیعی و فاقد هرگونه اسانس غذایی.

سایز:


قیمت: 30,000 تومان


درصورت نیاز به راهنمایی با شماره تلفن 05137243137 تماس بگیرید

هل درختی است از خانواده زنجبیل به صورت وحشی و پرورشی در مناطق کوهستانی می باشد و در سایه درختان دیگر می روید. ارتفاع درخت هل 30 تا 50 سانتی متر و در بعضی  از آن ها دارای اعضاء چوبی تا 3 متر ارتفاع می باشد و شاخه های آن هوایی و دارای برگ های متناوب نوک تیز با گل های ریز سفید می باشد. میوه آن کوچک و ناشکوفا است و به قدر بند انشگت با پوست تیره رنگ و دانه های متعدد می باشد. 

دانه های هل بسیار معطر و طعمی مطبوع دارد. از مغز هل و پوسته اش برای درمان انواع بیماری ها و مسکن دردها استفاده می شود. همچنین جهت معطر ساختن غذاها و پختن شیرینی جات مصرف می شود می شود.

از جمله فواید هل سبز می توان به

حفاظت از دستگاه گوارش
کنترل کلسترول
کنترل سرطان
تسکین مشکلات قلبی و عروقی
بهبود جریان خون در بدن اشاره کرد.

هل سبز به پایین آوردن ضربان قلب یا کنترل ریتم ضربان کمک می کند و فشار خون بالا را کنترل می کند.

هل سبز دارای ارزش غذایی به شرح زیر است:

هر 100گرم هل دارای 300 کیلو کالری انرژی و 68 گرم کربوهیدرات و 11گرم پروتئین و  28 گرم فیبر غذایی و فاقد کلسترول می باشد. 

هل بسیاری از ویتامین ها و ریز مغذی های مختلف را نیز دارا می باشد که از آن جمله می توان به نیاسین، پیریدوکسین، ریبوفلاوین، تیامین، ویتامینA ، ویتامین C ، سدیم، پتاسیم، مس، منگز، آهن، فسفر، منیزیم و روی اشاره کرد.

مصرف دم کرده هل مفرح و موی دل و معده می باشد. همچنین باد شکن بوده و بیماری های صرع و سر درد را بر طرف کرده و ضد رطبت مزاج است.

اثر روحی روانی هل که دارای اسانس می باشد انسا را سر حال می آورد و از ترس و وحشت انسان را می کاهد. 

مصرف زیاد آن تپش قلب را افزایش می دهد و برای بیماری های قلبی و ریه ضرر دارد. همچنین افراد دارای طبع گرم در مصرف آن باید احتیاط کنند.