بارگیری...

سماق قهوه ای

بازدید : 33699

دسته بندی : ادویه جات


سماق از دسته ی گیاهان کوهستانی است که درختچه آن میوه های خوشه ای شکل دارد. رنگ میوه های درخت سماق، قرمز و قهوه ای می باشد و طعمی گس دارد اما پس از به عمل آمدن و رسیدن میوه ها، طعم آن به ترشی تغییر پیدا می کند.
از آنجایی که دانه های تازه ی خوشه ای شکل سماق قهوه ای را به دلیل مسمومیت زا بودنش ، نمی توان مصرف نمود و باید حتما برای مصرف خشک باشد و کاملا پودر گردد، فروشگاه اویس در این خصوص جهت رفاه حال شما مشتریان عزیز، پودر سماق قهوه ای را به صورت تازه و طبیعی، و فاقد هرگونه مواد افزودنی در بسته بندی های شیک و تمیز خدمت شما عرضه می نماید.کد محصول : 1488

قیمت: 58,000 تومان


کد محصول : 1139

قیمت: 96,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

سماق قهوه ای چیست؟

سماق از دسته ی گیاهان کوهستانی است که درختچه آن میوه های خوشه ای شکل دارد. رنگ میوه های درخت سماق، قرمز و قهوه ای می باشد و طعمی گس دارد اما پس از به عمل آمدن و رسیدن میوه ها، طعم آن به ترشی تغییر پیدا می کند.

درختچه سماق در مناطق مدیترانه، جنوب ایتالیا و آسیای شرقی رشد می کند. در برخی از این کشورها از سماق نوشیدنی به خصوصی درست می کنند که برای تسکین معده درد و دستگاه گوارش مفید است.

از آنجایی که دانه های تازه ی خوشه ای شکل سماق قهوه ای را به دلیل مسمومیت زا بودنش ، نمی توان مصرف نمود و باید حتما برای مصرف خشک باشد و کاملا پودر گردد، فروشگاه اویس در این خصوص جهت رفاه حال شما مشتریان عزیز، پودر سماق قهوه ای را به صورت تازه و طبیعی، و فاقد هرگونه مواد افزودنی در بسته بندی های شیک و تمیز خدمت شما عرضه می نماید.

سماق قهوه ای برای لاغری

مصرف سماق می تواند یکی از راهکارهای طبیعی برای کاهش وزن باشد. بدین منظور پیشنهاد می شود از دمنوش سماق استفاده نمایید. برای تهیه دمنوش سماق کافی است یک الی دو قاشق پودر سماق را مانند چای دم کنید. می توانید مقداری نبات برای دفع سردی سماق به دمنوش اضافه کنید. پس از مدت کوتاهی که پودرهای سماق ته نشین شد آن را توسط صافی ریز صاف کرده و میل بفرمایید. علاوه بر این که دمنوش سماق برای لاغری مؤثر است، جهت کاهش فشار خون نیز بسیار مطلوب می باشد.

علاوه بر این روش می توانید پس از هر وعده ی غذایی نصف قاشق چای خوری سماق را به همراه آب میل نمایید. این روش سبب می شود چربی های غذا گرفته شود و در کاهش وزن مؤثر می باشد.

سماق قهوه ای بهتر است یا قرمز؟

سماق قهوه ای و قرمز در خاصیت نوعا یکی می باشند و تفاوت بسیار کمی با یکدیگر دارند اما در طعم و مزه باید گفت که سماق قرمز طعم ترش تری نسبت به سماق قهوه ای دارد. همین امر سبب شده است که سماق قرمز نسبت به سماق قهوه ای محبوبت بیشتری داشته باشد.   

خواص سماق قهوه ای

از سماق قهوه ای می توان جهت برطرف نمودن تب، نقرس و رماتیسم استفاده نمود.

همچنین سماق قهوه ای تحریک کننده ی اشتها می باشد و خاصیت آنتی بیوتیکی برای دستگاه گوارش دارد.

سماق قهوه ای به دلیل وجود ماده ای به نام « تانن » قابلیت پاک کنندگی معده را دارد. این امر سبب می شود که سماق قهوه ای از خونریزی معده جلوگیری کند.

برای تقویت لثه ها و تسکین درد دندان، مصرف سماق می تواند بسیار مؤثر باشد.

همچنین سماق قهوه ای غلظت خون را کاهش می دهد.

برای قطع اسهال خونی و معمولی بسیار مؤثر است.

سماق قهوه ای به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی اش می تواند در درمان انواع سرطان ها نقش مؤثری داشته باشد.

جهت کاهش درد گلو و یا ورم گلو و دهان، غرغره ی دم کرده ی سماق بسیار مفید است.

مضرات سماق قهوه ای

باید توجه داشت که در مصرف هیچ یک از ادویه ها نباید زیاده روی نمود. همچنین در مصرف سماق قهوه ای هم نباید زیاده روی نمود چرا که می تواند مسمومیت زا باشد.

همچنین با وجود فواید فراوانی که برای سماق ذکر شد، افرادی که معده های حساسی دارند باید از مصرف سماق اجتناب کنند.

طبع سماق قهوه ای

سماق قهوه ای دارای طبع سرد و خشک می باشد.

محصولات مرتبط