بارگیری...

چاشنی کوکو سیب زمینی | آموزش درست کردن کوکو سیب زمینی

بازدید : 20379

دسته بندی : چاشنی های سنتی


کوکو سیب زمینی یکی از انواع کوکوهای پر طرفدار می باشد که جایگاه خاصی بین مردم دارد. از این غذای خوشمزه هم به عنوان عصرانه و هم به عنوان یک شام کامل می توان استفاده کرد. خاصیت کوکو سیب زمینی بسیار است چرا که سرشار از مواد مغذی و ویتامین ها و کربوهیدرات ها می باشد. دستور پختی که خدمت شما عزیزان ارائه می کنیم برای تعداد نفرات 4 الی 5 نفر می باشد. این دستور پخت کمی متفاوت است لذا به ما اعتماد کنید و از این روش برای تهیه کوکو سبزی استفاده کنید که در نهایت شاهد یک غذای خوشمزه و لذیذ خواهید بود.کد محصول : 1204

قیمت: 52,000 تومان


کد محصول : 1205

قیمت: 84,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09151164580 09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

آموزش درست کردن کوکو سیب زمینی

کوکو سیب زمینی یکی از انواع کوکوهای پر طرفدار می باشد که جایگاه خاصی بین مردم دارد. از این غذای خوشمزه هم به عنوان عصرانه و هم به عنوان یک شام کامل می توان استفاده کرد. خاصیت کوکو سیب زمینی بسیار است چرا که سرشار از مواد مغذی و ویتامین ها و کربوهیدرات ها می باشد. دستور پختی که خدمت شما عزیزان ارائه می کنیم برای تعداد نفرات 4 الی 5 نفر می باشد. این دستور پخت کمی متفاوت است لذا به ما اعتماد کنید و از این روش برای تهیه کوکو سیب زمینی استفاده کنید که در نهایت شاهد یک غذای خوشمزه و لذیذ خواهید بود.

مواد اولیه جهت پخت کوکو سیب زمینی

تخم مرغ آب پز 4عدد

تخم مرغ خام 4عدد

سیر 4 حبه

پیازجه 3عدد

پیاز آب گرفته شده 2عدد

سیب زمینی 1کیلو گرم

پودر سوخاری نرمال

سس خردل

چاشنی کوکو سیب زمینی

ابتدا پیازچه ها را تا حد ممکن ریز می کنیم. سپس تخم مرغ های آب پز را هم کاملا ریز می کنیم. اگر تخم مرغ ها را ریز نکنیم بافت کوکو را خراب می کند لذا می بایست که کاملا ریز خرد کنیم. بعد به سراغ سیب زمینی ها می رویم و با رنده درشت سیب زمینی ها را هم رنده می کنیم. پس از آن سیرها را له کرده و به سیب زمینی اضافه می کنیم. در این مرحله پیاز را هم به موادمان اضافه می کنیم.

سپس از چاشنی کوکو سیب زمینی به ازای هر نفر یک قاشق مربا خوری به مواد کوکو اضافه می کنیم و دیگر هیچ ادویه ای اعمم از نمک و فلفل و زرد چوبه اضافه نمی کنیم. بعد از اضافه کردن چاشنی از سس خردل یک قاشق چای خوری به موادمان اضافه می کنیم. سپس تخم مرغ های خام را به موادمان اضافه می کنیم و شروع به هم زدن می کنیم.

برای هم زدن لازم است که تا جای ممکن با دست ورز دهیم و مخلوط این مواد کار قاشق و چنگال نمی باشد خصوصا وقتی که قصد داریم در این حجم زیاد کوکو سیب زمینی درست کنیم. پس از مخلوط کردن مواد با هم آن ها را به صورت قطعه های بیضی شکل در آورده و سر انگشتانمان را با آب کمی خیس می کنیم که بتوانیم راحت تر شکل دهیم. سپس مایه کوکو را در پودر سوخاری قرار می دهیم و کاملا دو طرف آن را آغشته به پودر سوخاری می کنیم. سپس تابه را آغشته به روغن کرده و اجازه می دهیم تا روغن داعغ شود. بعد قطعه های کوکو سیب زمینی را درون تابه قرار داده و شعله تابه را کمی کم می کنیم تا کوکوها به روش آرام پز پخته شوند.

نکته: البته آغشته کردن به پودر سوخاری اجباری نمی باشد و می توان نصفی از مایه کوکو را بدون پودر سوخاری سرخ نمود ولکن در روشن پودر سوخاری می توان کوکو سیب زمینی را به صورت ساندویچی همراه با نان باگت سرو نمود اما در روش بدون پودر سوخاری دیگر به صورت معمولی سرو می شود.

محصولات مرتبط