بارگیری...

فلفل بهار چیست و خواص اسرار آمیز آن

بازدید : 26369

دسته بندی : ادویه جات


فلفل بهار نوعی فلفل معطر به اندازه نخود می باشد و به رنگ قهوه ای تیره است. بر خلاف اسمی که دارد این ادویه به هیچ وجه تند نمی باشد و عطر و طعم فوق العاده قوی ماننده میخک و یا جوز بویا و دارچین دارد.

سایز:


کد محصول : 1856

قیمت: 227,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

فلفل بهار چیست؟

فلفل بهار نوعی فلفل معطر به اندازه نخود می باشد و به رنگ قهوه ای تیره است. بر خلاف اسمی که دارد این ادویه به هیچ وجه تند نمی باشد  و عطر و طعم فوق العاده قوی ماننده میخک و یا جوز بویا و دارچین دارد. علت نام گذاری این فلفل به نام { فلفل بهار } به دلیل آن است که امروزه این فلفل در سرزمین بهارات هند می روید. به زبان انگلیسی این فلفل را Allspice  - آلس پایس - می نامند. البته در اروپا و آمریکا به آن فلفل جاماییکایی نیز می گویند زیرا اصالت اصلی آن جاماییکا و هاوایی است.

بهار فلفل میوه ی خشک شده ی درخت Pimenta dioica  است. وقتی که میوه های این درخت سبز و نارس هستند، برداشت می شوند و آن ها را در مقابل آفتاب قرار می دهند تا خشک شوند. هنگامی که خشک می شوند به رنگ قهوه ای در می آیند.

از فلفل بهار در چه غذاهایی استفاده می شود؟

این فلفل به دلیل طعم قوی که دارد مناسب برای پخت انواع گوشت به ویژه گوشت قرمز می باشد. آشپزهای حرفه ای و ماهر گوشت استیک را با فلفل بهار و دیگر ادویه ها طعم دار می کنند و سپس روی چوب تنه درخت بهار فلفل، آن را کباب می کنند. این فلفل عطر بسیار معطر و طعم بسیار لذیذی به کباب و گوشت می دهد.

این ادویه بی نظیر، یکی از اجزای جدا نشدنی چاشنی کاری می باشد. از فلفل بهار همچنین در انواع غذاهای هندی، عربی و ترکی نیز استفاده می شود.

شما می توانید از بهار فلفل در تهیه انواع خورشت ها، سوپ ها، ترشی ها و بعضی کیک ها و شیرینی های خاص استفاده کنید.

برای استفاده از این ادویه فوق العاده ، بهتر است آن را به صورت دان و ناساب تهیه کنید و در هنگام مصرف آن را سابیده و پودر نمایید. همچنین می توان در ابتدای پخت غذا و یا در اواسط پخت، بهار فلفل را به غذا اضافه نمایید.

فلفل بهار

خواص فلفل بهار

بهار فلفل علاوه بر مصارف آشپزی که دارد، در صنعت دارویی نیز از آن استفاده می شود و یکی از گیاهان مفید در طب سنتی می باشد.

در اینجا به 12خاصیت این فلفل اشاره می کنیم:

1- مقوی معده و نفخ شکن است.

2- گاز معده را از بین می برد.

3- ضد میکروب و ضد التهاب است.

4- دردهای عصبی را تسکین می بخشد.

5- غلظت خون را کاهش می دهد.

6- در درمان سنگ کلیه مؤثر است.

7- بلغم را دفع می کند.

8- تب را از بین می برد.

9- به هضم غذا در معده کمک می کند.

10- ادرار آور است و سبب تعرق می شود.

11- سرماخوردگی را بهبود می بخشد.

12- در درمان یبوست مؤثر است.

 جایگزین این فلفل چیست؟

اگر می خواهید از فلفل بهار در غذایتان استفاده کنید ولی در حال حاضر موجود ندارید، می توانید از ترکیب سه ادویه میخک، جوز هندی و دارچین استفاده کنید. این ترکیب، طعم نزدیک بهار فلفل را به غذای شما می دهد.

طریقه نگهداری از ادویه فلفل بهار

بهتر است این ادویه را در قوطی شیشه ای درب بسته و دور از نور مستقیم خورشید ، نگهداری کنید. بسته بندی های فروشگاه اویس به گونه ای است که می توانید به راحتی و بدون نیاز انتقال ادویه به ظرفی دیگر، ادویه مورد نظر را در آن نگهداری نمایید. ادویه ها در پاکت های زیپ کیف قرار دارند و این پاکت ها به راحتی باز و بسته شده و برای شما عزیزان این امکان را فراهم می سازد که پس از استفاده از ادویه، درب پاکت را به راحتی ببندید تا عطر و طعم و خواص ادویه حفظ شود .

برای نگهداری از فلفل بهار دیگر نیازی به انجماد یا یخچال نیست. این ادویه سال ها به صورت کامل یا آسیاب شده دوام خواهد داشت ، اگرچه ادویه های آسیاب شده به سرعت طعم و خاصیت خود را از دست می دهند.

محصولات مرتبط