بارگیری...

زیره سیاه کوهی | فوق العاده تمیز و معطر

بازدید : 8493

دسته بندی : سایر محصولات


زیره سیاه کوهی از جمله ادویه های معطر و خوشمزه ای می باشد که در بعضی از غذاها به عنوان ادویه و گیاهی پُر خاصیت استفاده می شود. زیره سیاه کرمان از معروف ترین زیره سیاه های شناخته شده می باشد.

سایز:


کد محصول : 1572

قیمت: 187,500 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

زیره سیاه کوهی

زیره سیاه کوهی از جمله ادویه های معطر و خوشمزه ای می باشد که در بعضی از غذاها به عنوان ادویه و گیاهی پُر خاصیت استفاده می شود. زیره سیاه کرمان از معروف ترین زیره سیاه های شناخته شده می باشد. قسمت مورد استفده ی گیاه زیره سیاه، میوه آن است که در تیر ماه سال دوم با قطع کامل گیاه صورت می گیرد و اجازه می دهند تا میوه آن رسیده شود. فروشگاه اویس زیره سیاه کوهی پاک کرده و درجه یک را در بسته بندی های شیک و بهداشتی خدمت شما عزیزان ارائه می نماید.

زیره سیاه در بارداری

خانم های باردار باید از مصرف زیره سیاه کوهی در دوران بارداری اجتناب کنند چرا که سبب سقط جنین و یا زایمان زودرس می شود. حتما قبل از مصرف زیره سیاه کوهی با پزشک خود مشورت نمایید.

زیره سیاه و لاغری

زیره سیاه کوهی به دلیل داشتن مقادیر فراوان فیبر، اشتها را کاهش داده و با افزایش متابولیسم در بدن به لاغری و کاهش وزن افزاد کمک می کند. همچنین به دلیل مقادیر بالای فیبر زیره سیاه، برای کاهش چربی شکم نیز مفید است. استفاده از زیره سیاه برای لاغری تا حدی می تواند مؤثر واقع شود و جهت نتیجه گیری بهتر، ورزش و رژیم غذایی سالم بهترین راه حل می باشد.

زیره سیاه یا سبز؟

زیره سیاه شباهت بسیار زیادی با زیره سبز دارد اما از جهت خواص و شکل ظاهر تفاوت های اندکی با یکدیگر دارند. به طور مثال زیره تشکیل شده از دانه های ریز سیاه رنگ و معطر می باشد در حال که زیره سبز از دانه های درشت سبز رنگ تشکیل شده است. مصرف زیره سبز بیشتر به صورت دم کرده رایج است اما زیره سیاه را هم می توان به صورت دم کرده و هم در غذا استفاده نمود.

خرید زیره سبز

زیره سیاه برای معده

زیره سیاه کوهی مقوی معده است و آن را گرم کرده و برای از بین بردن انگل معده مؤثر است. کرم تنیا را دفع کرده و به دلیل قابض بودنش، گازها و بادهای معده را خارج می سازد.

زیره سیاه با ماست

مداوت در مصرف زیره سیاه با ماست می تواند سبب لاغری شود. به این صورت که 200 گرم ماست را با یک قاشق زیره سیاه مخلوط کرده و میل شود. همچنین به دلیل طبع گرم زیره سیاه کوهی، سردی ماست را نیز از بین می برد.

زیره سیاه برای اسهال

طبق تخقیقات به دست آمده مصرف زیره سیاه کوهی جهت درمان اسهال مفید است.

حساسیت به زیره سیاه

زیره به مانند آنتی هیستامین عمل می کند یعنی در مبارزه با آلرژی های فصلی مختلف و علائم آن ها بسیار مؤثر است. اما ممکن است برای بعضی افراد مناسب نباشد و سبب واکنش های آلرژیک شود. تحقیقات به دست آمده نشان می دهد افرادی که نسبت به کنجد حساسیت دارند، به احتمال زیاد به دانه های زیره سیاه حساسیت دارند و باید از خوردن آن اجتناب کنند.

آیا زیره سیاه پوست را چروک می کند؟

خیر بلکه بخور زیره سیاه چین و چروک های پوستی را کاهش می دهد و برای جوان سازی و ضد عفونی کردن پوست صورت مفید می باشد.

زیره سیاه در پلو

رایج ترین مصرف زیره سیاه استفاده آن همراه با برنج می باشد. به این صورت که زیره سیاه را لابه لای برنج دم می کنند. اما باید توجه داشت که زیره سیاه هنگام دم کشیدن با برنج حرارت زیادی نبیند چرا که ممکن است با حرارت بین 5 تا 12 درصد از کل اسانس آن ها تبخیر شود و میزان آن ماده مؤثر کاهش یابد اما خواصش باقی می ماند.

در برنج وقتی زیره سیاه عطر خوشبوی خود را باقی دارد یعنی هنوز خواص زیره سیاه باقی مانده است اما اگر حرارت به قدری باشد که بوی زیره سیاه کوهی کم شود یعنی بیشترین قسمت خواص زیره از دست رفته است.

 

 

 

محصولات مرتبط