بارگیری...

چاشنی ماهی

بازدید : 17860

دسته بندی : چاشنی های سنتی


جهت طعم دار نمودن انواع ماهی و میگو به هنگام طبخ. تهیه شده از ادویه های تازه و صد در صد طبیعی و فاقد هرگونه مواد نگهدارنده.کد محصول : 1673

قیمت: 64,000 تومان


کد محصول : 1672

قیمت: 108,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

چاشنی ماهی

در هنگام طبخ به مقدار لازم به ماهی اضافه نمایید.

لازم به ذکر است که چاشنی های 50گرمی برای طعم دار نمودن 5 تا 6 نفر می باشد و چناچنه تعداد نفرات بیشتری مد نظر دارید حتما از وزن بالاتری استفاده بفرمایید.

توجه داشته باشید که در تمام چاشنی ها، تمام ادویه های مورد نیاز، به کار رفته است لذا در هنگام استفاده از چاشنی مورد نظر، هیچ ادویه ای به غذا اضافه نکنید. خصوصا نمک.

چاشنی ماهی

نکاتی جهت طبخ ماهی خوشمزه و خوش رنگ

ماهی را خوب پاک کنید و تمامی سیاهی های داخل شکم ماهی را به خوبی بشورید تا بوی زهم ندهد.

پخت بیش از حد ماهی باعث می شود که ماهی خشک شود و طعم خوب آن از بین برود.

به اندازه لازم چاشنی ماهی را روی ماهی بریزید چرا که چاشنی ماهی اگر بیش از اندازه اضافه شود، مزه ی خوب ماهی را از بین می برد.

دستور پخت سرخ کردن ماهی

بیشتر مردم ماهی را به روش سرخ کرده دوست دارند و حتی کسانی که علاقه ای به ماهی ندارند، گاهی ماهی سوخاری را در برنامه ی غذایی خود قرار می دهند. برای مزه دار کردن ماهی سرخ شده بعد از شستن و خشک کردن ماهی، آن را با چاشنی ماهی آغشته نمایید و حدود نیم ساعت به آن استراحت دهید چرا که در چاشنی ماهی از پودر لیمو استفاده شده است و دیگر نیاز به اضافه کردن آبلیمو به ماهی نمی باشد.

بعد از گذشت نیم ساعت هر دو طرف ماهی را در پودر سوخاری اویس به طعم های نرمال، تند، باربیکیو، سبزیجات بغلطانید و در تخم مرغ غلطانیده و دوباره در پورد سوخاری آغشته کرده و در روغن داغ سرخ کنید.

برای سرخ کردن بهتر و خوشمزه تر شدن ماهی بهتر است پوست ماهی را به طور کامل جدا کرده و اول، دو طرف ماهی را در چاشنی ماهی غلطانیده و بعد از پودر سوخاری استفاده کنید.

برای اینکه بدانید چه موقع روغن، داغ شده است و آماده سرخ کردن ماهی است، یک قطره از تخم مرغ را روی روغن بریزید. هروقت تخم مرغ روی روغن شناور شد و سفت شد، آن وقت موقع اضافه کردن ماهی ها به روغن داغ است.

شلعه گاز برای سرخ کردن ماهی باید متوسط باشد تا کاملا ماهی مغز پخت شود و روی آن نسوزد.

نکته: می توان از چاشنی ماهی بعد از سرخ کردن ماهی هم استفاده کرد به این صورت که هر وقت ماهی را از روغن خارج کردید، بلافاصله چاشنی ماهی را به صورت نمکپاش کاملا روی ماهی بپاشید. این در صورتی است که شما از چاشنی ماهی قبل از آغشته کردن به پودر سوخاری استفاده نکرده باشید.

دستور پخت ماهی کبابی

بعد از شستن ماهی چاشنی ماهی را به خارج و داخل شکم ماهی بمالید و کمی هم کره ی آب شده روی ماهی با قلم بکشید و ماهی را روی منقل کباب کنید یا داخل فویل پیچیده و آن را مستقیم روی ذغال بگذارید. ولی حتما مواظب باشید که سریعا ماهی را از روی ذغال بردارید وگرنه ماهی خشک می شود.

mah_yass یکشنبه 22 تیر 1399

امروز با چاشنی ماهیتون میگو پلو درست کردم معرکع شد. واقعا عالیه

پاسخ مدیر به mah_yass یکشنبه 22 تیر 1399

تشکر از حسن نظرتون. نوش جان

محصولات مرتبط