بارگیری...

پودر دارچین

بازدید : 15447

دسته بندی : ادویه جات


پودر دارچین ادویه ای است که ازپودر شده ی پوست درخت دارچین به دست می آید. از پودر دارچین هم به عنوان ادویه ای معطر در صنعت غذا استفاده می شود و هم به عنوان دارویی گیاهی برای درمان بیماری هایی مانند سرطان، آنفولانزا و سوء هاضمه استفاده می شود. متاسفانه امروزه برای تهیه پودر دارچین، باید به سختی و با دقت بیشتری در بازار به دنبال کالای مورد نیاز خود باشیم تا مبادا جنس تقلبی با قیمتی ارزان تر به ما ندهند. اما در این راستا "فروشگاه اویس" به جهت راحتی انتخاب شما مشتریان عزیز، با اطمینان خاطر تمامی ادویه جات و پودر دارچین را به صورت تازه و کاملا طبیعی خدمت شما عزیزان عرضه می نماید و این قول را به تمامی مشتریانش می دهد که در هیچ یک از محصولات فروشگاه، مواد افزودنی و تقلبی استفاده نشده است.کد محصول : 1120

قیمت: 76,000 تومان


کد محصول : 1118

قیمت: 132,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

پودر دارچین چیست؟

پودر دارچین ادویه ای است که ازپودر شده ی پوست درخت دارچین به دست می آید. از پودر دارچین هم به عنوان ادویه ای معطر در صنعت غذا استفاده می شود و هم به عنوان دارویی گیاهی برای درمان بیماری هایی مانند سرطان، آنفولانزا و سوء هاضمه استفاده می شود. متاسفانه امروزه برای تهیه پودر دارچین، باید به سختی و با دقت بیشتری در بازار به دنبال کالای مورد نیاز خود باشیم تا مبادا جنس تقلبی با قیمتی ارزان تر به ما ندهند. اما در این راستا "فروشگاه اویس" به جهت راحتی انتخاب شما مشتریان عزیز، با اطمینان خاطر تمامی ادویه جات و پودر دارچین را به صورت تازه و کاملا طبیعی خدمت شما عزیزان عرضه می نماید و این قول را به تمامی مشتریانش می دهد که در هیچ یک از محصولات فروشگاه، مواد افزودنی و تقلبی استفاده نشده است.

پودر دارچین در چه غذاهایی استفاده میشود؟

پودر دارچین به دلیل داشتن طعمی خوش و عطری ملایم، ادویه ی محبوب اکثر آشپزها می باشد و با استفاده از این ادویه در اکثر غذاها، مزه ی خوشمزه ای را به غذاها می دهند اما غذاهایی مانند خورشت قیمه و استامبولی و... پودر دارچین نسبت به ادویه های دیگر در غذا غالب می باشد و مزه آن معلوم و مشخص است.

پودر دارچین برای چی خوبه؟

مصرف پودر دارچین خواص فراوانی دارد که به بعضی از آن ها اشاره می شود:

کلسترول خون را کاهش می دهد.

 درد را تسکین می بخشد و سرماخوردگی را درمان می کند.

دارچین به هضم غذا کمک کرده و سبب بهبود سلامت قلب می شود.

مصرف پودر دارچین سبب کاهش وزن شده و از بروز سرطان جلوگیری می کند.

سبب افزایش طول عمر می شود و در درمان دیابت مؤثر است.

همچنین برای درمان بیماری های عصبی مفید است و عملکرد مغز را نیز بهبود می بخشد.

پودر داریچن از سوء هاضمه جلوگیری کرده و نفخ و یبوست را برطرف می سازد.

دارچین سطح قند خون را کاهش می دهد و سطح انسولین را به حالت عادی در می آورد و گردش خون را در بدن بهبود می بخشد.

برای حافظه و هوشیاری ، دارچین گزینه ی بسیار مناسبی می باشد. همچنین برای درمان بی خوابی مصرف دارچین نیز توصیه می شود.

دارچین حاوی آنتی اکسیدان های فراوانی است که اثرات ضد میکروبی را نیز به همراه دارد.

مصرف دارچین اسهال را درمان می کند و به طور طبیعی با حالت تهوع مبارزه می کند.

همچنین دارچین از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و درد دندان را نیز از بین می برد.

دارچین به طور طبیعی قوای جنسی را تقویت می بخشد.

پودر دارچین در بارداری

خانم های باردار نباید پودر دارچین و چوب دارچین را مصرف کنند چرا که دارچین امکان وضع حمل زودتر را فراهم می سازد و یا انقباض رحم ایجاد می کند. این تاکید در خصوص روغن دارچین شدیدتر می شود.

 ضررهای پودر دارچین

با اینکه پودر دارچین و چوب دارچین از خواص فراوانی برخوردار است اما مضرات این ادویه نیز چشم گیر می باشد که برخی از آن ها چنین می باشد:

مصرف دارچین در خانم های باردار سبب وضع حمل زودتر می شود.

چون دارچین به طور طبیعی قند خون را کاهش می دهد ممکن است مصرف این ادویه در برخی از افراد سرگیجه را فراهم کند. این در هنگامی است که از پودر دارچین و یا چوب دارچین بیش از حد معمول و مجاز مصرف شود.

دارچین به دلیل خاصیت رقیق کنندگی که دارد برای افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی هستند به ویژه بیمارانی که داروهای رقیق کننده ی خون مصرف می کنند، ممنوع می باشد.

دارچین مانند دیگر ادویه های موجود مانند فلفل و زنجبیل و... می تواند در برخی از افراد سبب آلرژی و حساسیت شود. این حساسیت ها عبارتند از: آبریزش بینی، آبریزش از چشم، سرگیجه، تهوع، افت ناگهانی فشار خون، ناراحتی معده.

 

محصولات مرتبط