بارگیری...

چاشنی کوکو سبزی

بازدید : 10728

دسته بندی : چاشنی های سنتی


کوکو نوعی خاگینه یا املت است با این تفاوت که در خاگینه تخم مرغ، پوسته ی مواد تویی را تشکیل می دهد و در کوکو، تخم مرغ ملاطی است که تنوع آن می تواند بی پایان باشد. در گذشته کوکوهای دیگری هم درست می شده است که به اشکال مختلف بوده است.کد محصول : 1222

قیمت: 62,000 تومان


کد محصول : 1223

قیمت: 104,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

کوکو سبزی مجلسی

کوکو نوعی خاگینه یا املت است با این تفاوت که در خاگینه تخم مرغ، پوسته ی مواد تویی را تشکیل می دهد و در کوکو، تخم مرغ ملاطی است که تنوع آن می تواند بی پایان باشد. در گذشته کوکوهای دیگری هم درست می شده است که به اشکال مختلف بوده است.

مواد لازم جهت پخت کوکو سبزی

سبزی کوکو 1 کیلو

تخم مرغ 8 عدد

آرد  2 قاشق غذاخوری

روغن نیم پیمانه

گردوی خیس شده  1 پیمانه

زرشک خیس شده 1 پیمانه

سیر 5 حبه

چاشنی کوکو سبزی

ابتدا سبزی کوکو را خرد می کنیم. علت اینکه سبزی کوکو را چرخ نمی کنیم این می باشد که معمولا در این صورت سبزی آب می اندازد و کوکو را لیتی می کند. سپس آب گردوها را گرفته و بر روی تخته توسط چاقوی تیز به سایز کوچک در می آوریم. باید توجه داشته باشیم که سایز گردوها هم نباید بزرگ باشد و هم نباید کوچک باشد بلکه باید همه یک دست و یک اندازه باشد تا کوکوی خوشمزه ای داشته باشیم. پس از خرد کردن، گردو ها را به سبزی کوکو اضافه کرده و آب زرشک را هم می گیریم و به سبزی کوکو اضافه می کنیم. سپس  دو قاشق آرد را به موادمان اضافه می کنیم و پس از آن به ازای هر نفر یک قاشق مربا خوری از چاشنی کوکو سبزی به موادمان اضافه می کنیم و دیگر هیچ ادویه ای اعمم از نمک و فلفل و زرد چوبه به موادمان نمی زنیم.

پس از اضافه کردن چاشنی کوکو سبزی، سیر ها را خرد کرده و به مواد اضافه می کنیم. پس از آن تخم مرع ها را هم اضافه می کنیم و شروع به هم زدن می کنیم. سپس نیمی از روغن را در تابه تفلونِ در دار روی شعله ملایم داغ می کنیم. مایه ی کوکو را در روغن ریخته و با پشت کفگیر پهن می کنیم تا تمام تابه را پر کند. درِ تابه را گذارده و کوکو را 30 دقیقه بر روی شعله ملایم می پزیم. باید توجه داشته باشیم در صورتی که درب تابه را بگذاریم، کوکو سبزی مغز پختی خواهیم داشت و دیگر نیازی به زیر و رو کردن آن نمی باشد.

 سبزی کوکو چیست؟

سبزی کوکو شامل تره، جعفری، شوید، گشنیز و شنبلیله می باشد. مقدار تره و جعفری دو برابر می باشد و شوید و گشنیز 4 برابر شنبلیله است. گاهی برای نرمی کوکو یکی دو برگ کاهو اضافه می شود.

محصولات مرتبط