بارگیری...

چای ماچا | با طعم شکلات وانیل

بازدید : 562

دسته بندی : دمنوش ها


ماچا پودر چای سبز اعلای ژاپنی است که هم به صورت چای و هم ماده ی اولیه در دستور پخت های آشپزی استفاده می شود. ماچا انحصاراً محصول کشور ژاپن است. مصرف چای ماچا به هزاران سال قبل برگشت می کند؛ زمانی که جنگجویان از چای ماچا به عنوان نوشیدنی انرژی زا استفاده می کردند و به این به خاطر وجود کافیئن در چای ماچا می باشد. چای ماچا بسیار خوش رنگ و بو می باشد و دارای نوعی طعم شیرین ظریف و خوشمزه ای است. رنگ زیبای این چای سبب شده است که نگاه همگان را به سوی خود جلب کند. چای ماچا در ژاپن با آسیاب های گرانیتی مخصوصی پودر می شود تا کلروفیل درون آن نسوزد.قیمت: 50,000 تومان


قیمت: 80,000 تومان


درصورت نیاز به راهنمایی با شماره تلفن 05137243137 تماس بگیرید

چای ماچا چیست؟

ماچا پودر چای سبز اعلای ژاپنی است که هم به صورت چای و هم ماده ی اولیه در دستور پخت های آشپزی استفاده می شود. ماچا انحصاراً محصول کشور ژاپن است. مصرف چای ماچا به هزاران سال قبل برگشت می کند؛ زمانی که جنگجویان از چای ماچا به عنوان نوشیدنی انرژی زا استفاده می کردند و به این به خاطر وجود کافیئن در چای ماچا می باشد. چای ماچا بسیار خوش رنگ و بو می باشد و دارای نوعی طعم شیرین ظریف و خوشمزه ای است. رنگ زیبای این چای سبب شده است که نگاه همگان را به سوی خود جلب کند. چای ماچا در ژاپن با آسیاب های گرانیتی مخصوصی پودر می شود تا کلروفیل درون آن نسوزد.

 

خواص چای ماچا

چای ماچا خواص فراوانی برای سلامتی بدن دارد به طوری که یک وعده چای ماچا، برابر با 10 فنجان چای سبز معمولی می باشد چرا که با مصرف چای ماچا تمام برگ های این چای را مصرف کرده و بدن به طور کامل مواد ومغذی برگ را دریافت می کند. همچنین مقدار آنتی اکسیدان چای ماچا 137 برابر چای سبز معمولی می باشد.

نوشیدن یک لیوان چای ماچا در روز، بطور متوسط بین ۳ الی ۶ ساعت به بدن انرژی می دهد.

چای ماچا دارای منبع غنی از آنتی اکسیدان ها می باشد که سبب می شود از پیری زودرس و بیماری های مزمن جلوگیری کند. چای ماچا نسبت به دیگر محصولات از آنتی اکسیدان بیشتری برخوردار است. به طور کلی آنتی اکسیدان ها از عواملی هستند که در دفاع از بدن نقش مؤثری دارند. هرچه بدن آنتی اکسیدان بیشتری داشته باشد در مبارزه با عفونت ها و بیماری ها قوی تر عمل خواهد کرد.

چای ماچا از یک گروه منحصر به فرد و قوی از آنتی اکسیدان ها به نام « کاتچین » برخوردار است. این گروه دارای خواص ضد سرطانی بسیار قوی می باشند. از دیگر مزایای کاتچین ها، آزاد کردن رادیکال های آزاد در بدن می باشد که از ورود مواد شیمیایی، تعشعات جلوگیری می کند و آن ها را خنثی می کند.

 

چای ماچا برای لاغری

چای ماچا سبب می شود که سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کرده و چربی ها آب شوند. مصرف چای ماچا تا چهار برابر مصرف کالری در بدن را افزایش می دهد. طبق آخرین مطالعات مصرف چای ماچا، میزان سوزاندن کالری در بدن را از مقدار نزمال 8% تا 10% مصرف انرژی در روز به 35% تا 43% در روز افزایش می دهد. این درحالی است که با مصرف چای ماچا هنچ گونه تنش و استرسی بر بدن وارد نمی شود که در نتیجه فشار خون بالا رود و ضربان قلب افزایش پیدا کند؛ لذا به این جهت می تواند جایگزین بی خطر و مناسبی برای داروهای دارای عوارض باشد.

 

چگونه چای ماچا درست کنیم؟

یک تا دو قاشق چای خوری از چای ماچای را درون فنجان می ریزیم. سپس حدود 90 میلی لیتر آب داغ ( 80 درجه ) به آن اضافه می کنیم. برای به دست آوردن بهترین نتیجه بهتر است آب را قبل از جوشیدن به مواد اضافه کنیم و یا به مدت 2دقیقه پس از جوش صبر کرده و سپس آب را اضافه نماییم. پس از اضافه نمودن آب، آنقدر آن را هم می زنیم تا روی چای کف کرده و پودر ماچا در آب حل شود.