بارگیری...

چاشنی پیتزا و لازانیا

بازدید : 9111

دسته بندی : چاشنی های فست فودی


پیتزا کلمه ای ایتالیایی است. شکل ایتالیایی پیتزا گرده ی نان نازک و کوچکی است با کمی گوجه فرنگی خرد کرده و سبزی معطر و دو سه برش پنیر پیتزا. این غذای خوشمزه را نانواهای بندر ناپل قرن ها برای مشتریان فقیر خود می پختنه اند، و می توان آن را نوعی ذوق انسان بر تنگ دستی و کمبود غذایی نامید.کد محصول : 1791

قیمت: 30,000 تومان


کد محصول : 3515

قیمت: 50,000 توماندرصورت نیاز به راهنمایی با شماره تلفن 05137243137 تماس بگیرید

 پیتزا چیست؟

پیتزا کلمه ای ایتالیایی است. شکل ایتالیایی پیتزا گرده ی نان نازک و کوچکی است با کمی گوجه فرنگی خرد کرده و سبزی معطر و دو سه برش پنیر پیتزا. این غذای خوشمزه را نانواهای بندر ناپل قرن ها برای مشتریان فقیر خود می پختنه اند، و می توان آن را نوعی ذوق انسان بر تنگ دستی و کمبود غذایی نامید.

در سال های اشغال نظامی ایتالیا پس از جنگ جهانی دوم، سربازان آمریکایی این غذای گرم را در ناپل کشف کردند و نام آن را پیتزا آلاناپولتانا را خلاصه کردند و با خود به آمریکا بردند. در عوض تا توانستند آن را تغییر دادند و به اشکال های متنوع در آوردند و مردم سایر کشورها، پیتزا را از آمریکایی ها گرفته اند.

تنوع پیتزا آنقدر زیاد است که به راحتی می توان این غذای خوشمزه را با انواع دستورهای مختلف و سلیقه های مختلف طبخ نمود اما چیزی که در پیتزا اهمیت به سزایی دارد خمیر آن می باشد. یک خمیر خوب خمیری است قدرت مانور بالایی داشته باشد. بشود آن را چانه کرد، بشود با دست درست کرد.

طرز تهیه خمیر پیتزاطرز تهیه خمیر پیتزا

مواد خمیر پیتزا

آرد سفید الک شده 550گرم

خمیر مایه یک قاشق چای خوری

آب نضف لیوان

شکر یک قاشق چای خوری

نمک یک قاشق چای خوری

فلفل سفید یک قاشق چای خوری

روغن مایع نصف لیوان

ماء الشعیر یک لیوان

ابتدا خمیر مایه را درون آب ریخته و هم می زنیم که به راحتی ترکیب شود. بهتر است دمای آب معمولی باشد. سپس 15 دقیقه زمان می دهیم تا خمیر مایع کف کند.

سپس نمک و شکر و فلفل سفید را به آرد اضافه می کنیم. فلفل سفید یکی از چاشنی های خیلی مهمی است که می توانیم برای درست کردن خمیر پیتزا از آن استفاده کنیم. پس از آن کمی موادمان را هم می زنیم و بعد از 15 دقیقه خمیر مایه را به همراه روغن به آرد اضافه می کنیم. سپس به سراغ ماءالشعیر می رویم و کم کم آن را به آرد اضافه کرده و هم می زنیم. باید حواسمان باشد که خیلی از دلستر استفاده نکنیم اما اگر یک وقتی مقدار دلستر زیاد شد می توانیم به آن آرد اضافه کنیم. دلستری که برای خمیر پیتزا استفاده می کنیم، کاملا خمیرمان را پوک و ترد می کند و هم خوش رنگ می کند و با اضافه کردن فلفل سفید به آن، خمیر پیتزا یک طعم کاملا متفاوتی می گیرد.

سپس دستمان را کمی چرب کرده و کاملا خمیر پیتزا را ورز می دهیم تا صاف و یک دست شود. پس از آنکه خمیر را ورز دادیم به طوری که کاملا صاف و یک دست شد آن را درون ظرفی قرار داده و رویش سلفون کشیده و به مدت دو ساعت اجازه می دهیم تا خمیر پیتزا پُف کند.  

در آموزش بعدی قصد داریم نحوه ی درست کردن سس روی خمیر پیتزا را به شما عزیزان آموزش دهیم. با ماهمراه باشید.

محصولات مرتبط