بارگیری...

کینوا رنگی

بازدید : 4766

دسته بندی : سایر محصولات


کینوا گیاهی است با دانه های خوراکی که در کشور آمریکای جنوبی مانند شیلی و پرو کشت می شود. به دلیل خاصیت های فراوان کینوا ، کشورهای غربی آن را جایگزین غلات کرده اند و از کینوا به جای برنج و گندم استفاده می کنند. در دوران قدیم کینوا را مادر همه غلات می‌دانستند.کد محصول : 1271

قیمت: 55,000 تومان


کد محصول : 1270

قیمت: 90,000 تومان


کد محصول : 1268

قیمت: 180,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

کینوا چیست؟

کینوا گیاهی است با دانه های خوراکی که در کشور آمریکای جنوبی مانند شیلی و پرو کشت می شود. به دلیل خاصیت های فراوان کینوا ، کشورهای غربی آن را جایگزین غلات کرده اند و از کینوا به جای برنج و گندم استفاده می کنند. در دوران قدیم کینوا را مادر همه غلات می‌دانستند.

خواص کینوا

پروتئین، منیزیم، فیبر، پتاسیم، آهن، کلسیم، فسفر، ویتامین‌های گروه ب، ویتامین A و آنتی اکسیدان‌ها از جمله خواصی هستند که در دانه‌های کینوا وجود دارند. کینوا یکی از معدود گیاهان خوراکی است که همه ۹ آمینو اسید ضروری بدن را دارا می باشد. ترکیب جالبی از پروتئین و فیبر که در کینوآ وجود دارد می تواند منجر به احساس سیری برای مدت طولانی تر شود.

دستور پخت کینوا

دانه‌های کینوا مانند برنج پخته می‌شوند. ابتدا یک پیمانه از دانه های کینوا را با دو برابر آب درون قابلمه ریخته و به مدت 10 الی ۱۵ دقیقه روی شعله ملایم می گذاریم تا آب آن تمام شود و پخته شود. در آخر می توانیم  برای بهتر شدن طعم کینوا به جای آب ساده، از آب مرغ یا گوشت استفاده کنیم. برای آن که دانه های کینوا بافت خود را از دست ندهد و له نشود، می‌توان حجم معین آب را در چند مرحله به قابلمه اضافه کرد. برای بهتر شدن طعم کینوا می توان از ادویه های دلخواه به آن اضافه کرد. از کینوا در تهیه سالاد، کتلت، برگر، سوپ کینوا و دیگر غذاها استفاده می شود.

کینوا

محصولات مرتبط