بارگیری...

چاشنی خورشت قیمه

بازدید : 1517

جهت طعم دار نمودن خورشت قیمه/ این چاشنی ترکیب شده از ادویه های مورد نیاز جهت طبخ خورشت قیمه می باشد. چاشنی قیمه اویس از ادویه جات کاملا طبیعی تهیه شده است و فاقد هرگونه مواد نگهدارنده می باشد.قیمت: 10,000 تومان


قیمت: 20,000 تومان


قیمت: 180,000 تومان


درصورت نیاز به راهنمایی با شماره تلفن 05137243137 تماس بگیرید

 طریقه مصرف چاشنی قیمه:

این چاشنی  رابه ازای هر سه نفر یک قاشق و نیم غذا خوری  15تا20 دقیقه آخر پخت به غذا بیافزایید.  حتما پس از اضافه کردن چاشنی به غذا آن را تست کنید و چناچه بعد از افزودن چاشنی به غذا طعم غذا مورد پسند و رضایت نبود، دوباره از همان چاشنی مقداری به غذا بیافزایید تا طعم غذا مورد رضایت واقع شود.
لازم به ذکر است که چاشنی های 50گرمی برای طعم دار نمودن 5 تا 6 نفر می باشد و چناچنه تعداد نفرات بیشتری مد نظر دارید حتما از وزن بالاتری استفاده بفرمایید.

توجه داشته باشید که در تمام چاشنی ها، تمام ادویه های مورد نیاز، به کار رفته است لذا در هنگام استفاده از چاشنی مورد نظر، هیچ ادویه ای به غذا اضافه نکنید. خصوصا نمک.

 

چاشنی قیمه

 دستور پخت خورشت قیمه همراه با چاشنی قیمه

  یکی از غذاهای اصیل ایرانی خورشت قیمه می باشد. در این دستور پخت، از بادمجان استفاده نشده است و این خورشت قیمه به صورت ساده می باشد.

ابتدا باید لپه ها را درون ظرفی ریخته و آن ها را خیس نماییم. اقلا یک ساعت باید لپه ها خیس بخورد. برای پخت بهتر لپه ها و گرفتن نفخ آن ها بهتر است از شب قبل لپه ها را خیس کنیم. لازم است که بعد از هر مدتی آب لپه ها را عوض نماییم.

سپس پیازها را نگینی کرده و درون تابه ای سرخ می کنیم. شروع به تفت دادن گوشت با پیاز می کنیم. لپه ها را آبکش کرده و با یک قاشق روغن، دو تا سه دقیقه تفت می دهیم و جداگانه می پزیم. بیست دقیقه قبل از پخت کامل خورشت، لپه را به گوشت اضافه می کنیم و حرارت را کمی بیشتر کرده و شروع میکنیم به تفت دادن تا مواد کاملاً در هم مخلوط شوند و رنگ رب در روغن جذب شود و خورش ما خوشرنگ تر شود و به اندازه 2 لیوان آب ولرم به غذا اضافه میکنیم  تا به جوش بیاید. بعد از اینکه آب درون قابلمه جوشید زیر آن را کم کنید و درب قابلمه را بگذارید تا خورش به آرامی شروع به پختن کند. 

به 20دقیقه آخر پختمان که نزدیک شدیم، چاشنی خورشت قیمه را به موادمان اضافه می کنیم. به ازای هر نفر یک قاشق چای خوری در خورشتمان ریخته و آن هم زده و تست می کنیم. چنانچه دیدیم مزه ی خورشت قیمه هنوز درنیامده است، دوباره از چاشنی قیمه مقداری ریخته و تست می کنیم. با اضافه کردن چاشنی قیمه به مواد غذایمان دیگر نیازی به افزودن هیچ ادویه ای از قبیل نمک و فلفل و زردچوبه و دارچین و... نداریم.

حتما توجه داشته باشید که چاشنی قیمه را باید آخر غذا به موادمان اضافه کنیم. به دلیل داشتن پودر دارچین در آن، اگر اول غذا به خورشت اضافه شود، خوشت قیمه ما می سوزد. همچنین به دلیل داشتن نمک در آن ممکن است گوشت ما را هم سفت کند. پس حتما باید آخر غذا به مقدار لازم از چاشنی قیمه اسفتاده کرد.