بارگیری...

خاکشیر اعلاء

بازدید : 7254

دسته بندی : سایر محصولات


خاکشیر گیاهی کوهستانی است که در دانه هایی به رنگ های قرمز و قهوه ای دارد که دانه های قرمز خاکشیر طعم تلخی دارند. خاکشیر در فصل بهار کشت می شود و در فصل تابستان هم زمان با گرمای هوا، از این گیاه مقوی و پر خاصیت جهت گرمازدگی در انواع شربت ها استفاده می شود. فروشگاه اویس جهت تسهیل خرید شما عزیزان، خاکشیر کاملا تازه و تمیز بدون هیچ آشغال و خاکی را در بسته بندی های شیک و بهداشتی خدمتتان عرضه می نماید.

سایز:


کد محصول : 1351

قیمت: 98,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

خاکشیر چیست؟

خاکشیر گیاهی کوهستانی است که در دانه هایی به رنگ های قرمز و قهوه ای دارد که دانه های قرمز خاکشیر طعم تلخی دارند. خاکشیر در فصل بهار کشت می شود و در فصل تابستان هم زمان با گرمای هوا، از این گیاه مقوی و پر خاصیت جهت گرمازدگی در انواع شربت ها استفاده می شود. فروشگاه اویس جهت تسهیل خرید شما عزیزان، خاکشیر کاملا تازه و تمیز  بدون هیچ آشغال و خاکی را در بسته بندی های شیک و بهداشتی خدمتتان عرضه می نماید.

خاکشیر در بارداری

مصرف خاکشیر در دوران بارداری می تواند یبوست ناشی از حامگی را از بین ببرد اما به علت ملین بودن خاکشیر مصرف زیاد آن در به علت شل شدن دهانه رحم خطرناک است و همچنین خطر سقط چنین در ماه های ابتدایی را دربر دارد اما در اواخر دوران سبب تسهیل وضع حمل می شود.

خاکشیر برای تب

خاکشیر به دلیل داشتن خاصیت ضد باکتری و ضد ویروسی اش، در درمان بیماری هایی نظیر سرماخوردگی مؤثر است. همچنین مصرف خاکشیر در دوران تب سبب می شود که بدن خنک شده و تب پایین بیاید.

خاکشیر برای لاغری

یکی از موارد مصر خاکشیر جهت لاغری می باشد. خاکشیر به دلیل کالری بسیار پایینی که دارد می تواند به لاغری افراد کمک کند. کافی است یک قاشق غذاخوری از خاکشیر را داخل یک لیوان آب ولرم حل کرده و با مقدار کمی شکر شیرین نمایید. سپس هر روز صبح ناشتا از این معجون استفاده کنید. مصرف این نوشیدنی در طولانی مدت به کاهش وزن کمک کرده و در حفظ سلامت بدن نیز مؤثر است.

خاکشیر برای اسهال

مبتلا شدن به اسهال به خصوص در فصل تابستان به ویژه در گروه سنی کودکان بسیار شایع می باشد. برای درمان این بیماری کافی است مقداری خاکشیر را تفت داده و آن را با آب و عسل مخلوط نمایید. مصرف این دارو  برای بیمار هر دو ساعت یکبار مؤثر می باشد. 

خاکشیر برای یبوست

جهت درمان یبوست چه در گروه سنی کودکان و چه در گروه سنی بزرگسالان، خاکشیر گزینه بسیار مناسبی می باشد. برای کودکان مصرف خاکشیر کوبیده شده به همراه آب ولرم توصیه می شود و برای بزرگسالان مصرف خاکشیر کوبیده شده به همراه آب داغ و عسل توصیه می شود. همچنین برای درمان یبوست ناشی از حاملگی، مصرف به اندازه و کم خاکشیر نیز توصیه می شود

 

خاکشیر چه خاصیتی دارد؟

برخی از خواص خاکشیر بدین شرح است:

خاکشیر مُدر و تب بُر است.

جهت گرفتگی صدا مصرف خاکشیر مؤثر است.

برای دفع کرم نیز مفید است.

جهت برطرف شدن بوی بد دهان مصرف خاکشیر و ترنجبین مؤثر است.

خاکشیر بیماری های گوش را درمان می کند.

مصرف تازه شیر و خاکشیر سبب نیرومند و فربه شدن بدن می شود.

جهت پیشگیری از گرمازدگی در فصل گرم تابستان و کاهش دمای بدن مصرف خاکشیر مؤثر است.

خاکشیر دل ضعفه را درمان می کند.

 

بیتا دانش سه شنبه 20 آبان 1399

بسیار عالی ممنون

پاسخ مدیر به بیتا دانش سه شنبه 20 آبان 1399

ممنون از همراهیتون

محصولات مرتبط