بارگیری...

چاشنی گوشت

بازدید : 1760

بهترین چاشنی گوشت جهت طعم دارنمودن انواع (خوراک گوشت / ماهیچه / چلو گوشت و...). تهیه شده از ادویه های تازه و طبیعی، و فاقد هرگونه مواد نگهدارندهقیمت: 10,000 تومان


قیمت: 20,000 تومان


قیمت: 180,000 تومان


درصورت نیاز به راهنمایی با شماره تلفن 05137243137 تماس بگیرید

چاشنی گوشت اویس

 

چاشنی گوشت از جمله چاشنی های محبوبی می باشد که مورد استفاده ی اکثر علاقه مندان به آشپزی است. چاشنی گوشت اویس با طعم خوش مزه و عطر دل انگیزش، سبب شده است تا به راحتی بتوان چلو گوشت یا چلو ماهیچه را طعم دار نموده و غذایی خوشمزه را برای خود و دیگران طبخ نمود.

لازم به ذکر است که چاشنی های 50گرمی برای طعم دار نمودن 5 تا 6 نفر می باشد و چناچنه تعداد نفرات بیشتری مد نظر دارید حتما از وزن بالاتری استفاده بفرمایید.

 طریقه مصرف:

به ازای هر سه نفر یک قاشق و نیم غذا خوری. حتما پس از اضافه کردن چاشنی به غذا آن را تست کنید و چناچه بعد از افزودن چاشنی به غذا طعم غذا مورد پسند و رضایت نبود، دوباره از همان چاشنی مقداری به غذا بیافزایید تا طعم غذا مورد رضایت واقع شود.

توجه داشته باشید که در تمام چاشنی ها، تمام ادویه های مورد نیاز، به کار رفته است لذا در هنگام استفاده از چاشنی مورد نظر، هیچ ادویه ای به غذا اضافه نکنید. خصوصا نمک.

 چاشنی گوشت

طرز تهیه چلو گوشت همراه با مصرف چاشنی گوشت

در ابتدا گوشت ماهیچه را باید به خوبی بشورید و آن را در سبد آبکشی قرار دهید تا آب آن گرفته شود. بعد از آن پیازی بزرگی را بردارید و آن را به صورت خلالی و نازک برش دهید. حالا باید ماهیچه را در روغن و زردچوبه تفت دهید تا ماهیچه ها کمی تغییر رنگ پیدا کنند. سپس شما باید ماهیچه ها در قابلمه به صورت مرتب کنار هم قرار دهید و پیازها را روی آن بریزید. دقت داشته باشید که پیازها روی ماهیچه ها قرار گیرد و به کف قابلمه نرسد. حالا اجازه دهید ماهیچه ها با آب پیاز بپزد.

پس از 45 دقیقه درب قابلمه را باز کنید و کمی ماهیچه ها را جا به جا نمایید. توجه داشته باشید که باز هم پیازها به کف قابلمه نرسد و فقط روی ماهیچه ها را بپوشاند. اینک وقت آن رسیده است که معجون اصلی این غذا را که شامل زعفران دم کرده و دارچین است را به غذا اضافه کنید و از ترکیب عطر دارچین و زغفران و ماهیچه بوی خوشی به مشام شما می رسد. البته ماهیچه ها هنوز سفت هستند و مزه دارد نشده اند. درب قابلمه را دوباره بگذارید و اجازه دهید با شعله ملایم ماهیچه های شما خوشمزه و جا افتاده شوند. بعد از اینکه حدود دو یا سه ساعت ماهیچه ها با شعله ملایم در حال پخت هستند در قابلمه را باز کنید و کمی گوشت ها را جا به جا نمایید و با چنگال گوشت ها را تست کنید که آیا آن ها نرم شده اند یا خیر. حالا می توانیم پیازهای مزه دار شده کنار غذا را آماده کنیم. ماهیچه ها را به آرامی از داخل قابلمه بر می داریم و اجازه می دهیم پیازها به تنهایی در قابلمه سرخ شوند. پس از سرخ شدن پیازها از آن ها به عنوان دورچین غذا استفاده می کنیم و همراه با ماهیچه ها آن ها را در ظرفی زیبا سرو می نماییم.

در برخی مناطق گوشت ماهیچه را لا به لای برنج آبکش دم می گذارند و چند ساعتی صبر می کنند تا گوشت روی حرارت ملایم بپزد.