بارگیری...

گلرنگ | گلرنگ به جای زعفران

بازدید : 7550

دسته بندی : سایر محصولات


گلرنگ گیاهی است دارویی که در آشپزی به جای زعفران از آن استفاده می شود. همچنین از گلرنگ در صنعت رنگرزی نیز استفاده می شود. نام دیگر گلرنگ، گل خشک می باشد که در برخی از استان های کشور به این نام از گلرنگ یاد می شود. فروشگاه اویس این گیاه پر خاصیت و مقوی را به صورت کاملا بهداشتی در بسته بندی های شیک و تمییز خدمت شما مشتریان عزیز عرضه می نماید.

سایز:


قیمت: 58,500 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

گلرنگ چیست؟

گلرنگ گیاهی است دارویی که در آشپزی به جای زعفران از آن استفاده می شود. همچنین از گلرنگ در صنعت رنگرزی نیز استفاده می شود. نام دیگر گلرنگ، گل خشک می باشد که در برخی از استان های کشور به این نام از گلرنگ یاد می شود.  فروشگاه اویس این گیاه پر خاصیت و مقوی را به صورت کاملا بهداشتی در بسته بندی های شیک و تمییز خدمت شما مشتریان عزیز عرضه می نماید.

گلرنگ بجای زعفران

امروزه در اکثر غذاها از گلرنگ به جای زعفران استفاده می شود و چون قیمت خیلی ارزان تر و بهتری نسبت به زعفران دارد لذا جایگزین مناسبی به جای زعفران می باشد.

 گلرنگ برای چی خوبه؟

همان طوری که گفته شد امروزه به جای زعفران از گلرنگ در آشپزی استفاده می شود. از گلرنگ برای رنگین کردن برنج و سوپ و تزیین دیگر غذاهای مصرفی کمک گرفته می شود.

گلرنگ برای قاعدگی

در گیاه گلرنگ ماده ای به نام اسید لینولئیک وجود دارد که پروستاگلاندین ها را در بدن تنظیم کرده که باعث نوسانات هورمونی و علائم شدید در دوران مدت قاعدگی می شود. همچنین دردها و ناراحی های قبل از عادت ماهیانه را بر طرف کرده و تسکین می بخشد.

گلرنگ چه گیاهی است؟

گلرنگ گیاهی یک ساله است که به رنگ زرد مایل به قرمز است که به جای زعفران در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. گل های گلرنگ بسیار شبیه خارخاسک می باشد. در حال حاضر در بیشتر نقاط دنیا گلرنگ کشت می شود اما در اصل این گیاه بومی مناطق مدیترانه است.

 گلرنگ چه خاصیتی دارد؟

گلرنگ خواص فراوانی برای سلامتی بدن دارد که به برخی از آن ها اشاره می شود:

تقویت کننده ی عمومی بدن است.

گلرنگ معرق است و خاصیت ضد تورمی دارد.

همچنین اسپرم را زیاد کرده و مقوی نیروی جنسی است.

گلرنگ در تقویت اعصاب نقش به سزایی دارد و بلغم را از بدن خارج کرده و درد عادت ماهیانه را بر طرف می سازد.

برای درمان یرقان از گلرنگ استفاده می شود.

همچنین خاصیت مسکنی داشته و مسهل است.

از گلرنگ برای تسریع جریان گردش خون کمک گرفته می شود.

خوردن گلرنگ گرم کننده است.

گلرنگ در بارداری

گلرنگ به دلیل خاصیت اثر قاعده آوری که دارد برای مادران باردار و شیرده خطرناک می باشد و ممکن است سقط جنین را در پی داشته باشد.

طبع گلرنگ

گلرنگ دارای طبع گرم و خشک می باشد.

گلرنگ و لاغری

افرادی که دوست دارند از گیاهان دارویی برای کاهش وزن کمک بگیرند، روغن گلرنگ بسیار برای ایشان مناسب می باشد چرا که روغن گلرنگ دارای اسیدهای چرب امگا6 می باشد که سبب می شود بدن به جای اینکه چربی ها را ذخیره کند، بسوزاند.

محصولات مرتبط