بارگیری...

ادویه پاپریکا

بازدید : 17908

دسته بندی : ادویه جات


ادویه پاپریکا نوعی چاشنی است که از آسیاب فلفل دلمه ای و فلفل تند خشک شده و فلفل شیرین تهیه می شود. طعم پاپریکا در مقایشه با فلفل قرمز و فلفل هندی که به عنوان ادویه های تندی شناخته می شوند تا حدودی ملایم تر است.در صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09151164580 09029090085

تلفن ثابت :   05137243137

ادویه پاپریکا چیست؟

 ادویه پاپریکا نوعی چاشنی است که از آسیاب فلفل دلمه ای و فلفل تند خشک شده و فلفل شیرین تهیه می شود. طعم پاپریکا در مقایشه با فلفل قرمز و فلفل هندی که به عنوان ادویه های تندی شناخته می شوند تا حدودی ملایم تر است. این به این خاطر است که میزان کپسایسین موجود در فلفل پاپریکا پاین است. رنگ پاپریکا بر اساس فلفل های موجود در آن از قرمز یا نارنجی روشن تا قرمز تیره متفاوت است.

تفاوت فلفل پاپریکا در کشورهای مخلتف

ادویه پاپریکا در بسیاری از زبان های اروپایی، به خود کلمه ی فلفل دلمه ای اشاره دارد. از ادویه پاپریکا در اکثر غذاهای مجارستانی استفاده می شود. باکیفیت ترین پاپریکا و مرغوب ترین پاپریکا محصول همین کشور است.

به غیر از کشور مجارستان، از فلفل پاپریکا در آشپزی کشورهایی مانند اتریش، اسپانیا، هندوستان و مراکش نیز مورد استفاده قرار می گیرد. پاپریکای مجارستانی بر خلاف دیگر ادویه ها، اندکی شیرین است. پاپریکای اسپانیایی در سه نوع مختلف شیرین و ملایم، شیرین و تند و خیلی تند تقشیم بندی می شود. ادویه پاپریکا چهارمین ادویه پر مصرف جهان است.

ادویه پاپریکا

طعم و رنگ ادویه پاپریکا

از ادویه پاپریکا برای خوش رنگ شدن غذا و بهبود طعم غذا استفاده می شود. وقتی پاپریکا در برابر حرارت قرار می گیرد، رنگ و طعم دلپذیری را به غذا هدیه می دهد. اگر قصد دارید بدون تغییر در طعم غذا، از رنگ زیبای پاپریکا استفاده کنید، کافی است مقدار کمی از این ادویه را به غذایتان اضافه نمایید. برای این کار ابتدا پیش از افزودن پاپریکا به هر غذایی، کمی آن را در روغن تفت دهید.

تفاوت پاپریکا و فلفل قرمز

ادویه پاپریکا معمولا دارای طعم شیرینی می باشد اما فلفل قرمز تندی خاص خودش را دارد که همه کس نمی توانند آن را مصرف کنند.

فلفل پاپریکای شیرین

رایج ترین ادویه پاپریکا از فلفل قرمز روشن و شیرین تهیه می شود و ادویه ای را تهیه می کند که اصلاً گرمای زیادی ندارد. در عوض ، طعم آن میوه ای و کمی تلخ است

 ادویه پاپریکا در چه غذاهایی استفاده می شود؟

از چاشنی پاپریکا می توان در تهیه سالاد مرغ، ماهی، تخم مرغ، برنج، پاستا، پنیر کوتاژ، سیب زمینی، گل کلم استفاده نمود. این ادویه دارای کلروفیل و ویتامین p و k  می باشد.

 پاپریکا اصل از کجا بخریم؟

فروشگاه اویس ادویه پاپریکای اصل را به شما عزیزان معرفی می نماید. عطر و طعم خوب پاپریکای اویس در غذا، شگفتی شما را چندین برابر می کند.

محصولات مرتبط