بارگیری...
فواید سنبل الطیب

فواید سنبل الطیب

سنبل الطیب دوست درجه یک قلب

سنبل الطیب که به آن علف گربه نیز می گویند با ریشه درهم تنیده ی زرد قهوه ای، گیاهی خوشبو است که داخل آن سفید فام است و به علت وجود اسید والریاتیک، پس از خشک شدن بوی کمی تند و نامطبوع از آن به مشام می رسد.

« والرین » یک گیاه قلبی، معرق و مقوی مغز و معده است. همچنین این گیاه، خاصیت ضد انگلی و قاعده آور دارد و بالاتر از همه یک آرام کننده ی قوی دستگاه عصبی است. والرین داویی مطمئن برای بحران های عصبی، دلهره، ضعف اعصاب، بحران های غش، صرع، هیستری، آسم، تشنج و ناراحتی های روانی مانند سردردهای عصبی، تپش ها و دلواپسی هایی که ریشه قلبی و عصبی دارند مؤثر بوده و در احساس خستگی و به اصطلاح ( گلوله ای در گلو ) و تمام موارد فشارهای عصبی ناشی از شکنندگی شخص مؤثر و مفید است.

این گیاه خواب آوری آرامبخش در درمان میگرن و سردردهای شدید عصبی است.

طریقه مصرف:

مقدار 3 – 2 گرم از ریشه پودر شده سنبل الطیب را در یک فنجان آب جوش بریزید و یک دقیقه بر روی شعله قرار دهید تا به جوش آید. سپس آن را به مدت 10 دقیقه بر روی سماور دم کرده و صاف کنید و با عسل یا نبات، شیرین کرده و با چند تکه لیموترش میل کنید.

هشدار! مصرف بیش از حد و طولانی مدت این گیاه ممکن است عوارض داشته باشد. از این رو بهتر است به مقدار کم و حداکثر از نظر طول مدت تا یک هفته الی 10 روز مصرف شود .

از سنبل الطیب در ترکیب چای ترش که چایی مقوی قلب و اعصاب است نیز می توان استفاده کرد.

نظرات کاربران

نظر بدهید