بارگیری...
خواص زنجبیل

خواص زنجبیل

زنجبیل یا زنجفیل، یک گیاه خوراکی، ادویه و گیاه دارویی است. زنجبیل از گیاه زرد رنگ دارای رگه های بنفش به دست می آید. اگر چه معمولا از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می شود ولی در اصل قسمت مورد استاده گیاه ساقه متورم شده زیر زمینی آن است که « ریزوم » نام دارد.

جنس زنجبیل سرده ای از تیره زنجبیلیان علفی ایستاده چند ساله با حدود 70 گونه بومی آسیای جنوب شریقی است با ساقه باریک و نی مانند و برگ های سر نیزه ای سبز براق که از زمین ساقه ای غده ای می رویند. گُل های آن ها سبز مایل به زرد با لبه ای ارغوانی و لکه های کرم رنگ و گل آذین مخروطی و کوچک و سنبله ای متراکم است که در تابستان از زمین ساقه بیرون می زند.

بررسی ها نشان داده اند که زنجبیل می تواند باعث جلوگیری از تهوع ناشنی از عمل جراحی و شیمی درمانی شود. مطالعات بالینی در لندن انجام شده نشان داده است مصرف یک گرم پودر زنجبیل در جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل جراحی به اندازه ی داروهای آرامش بخشِ مرسوم، مؤثر است. خاصیت گرم کنندگی و فعال کنندگی زنجبیل آن را به عنوان شفا بخش خانگی معرفی کرده است.

اگر به کشیدگی عضله دچار شده اید، گلودرد دارید و یا از بیماری مسافرت در رنج هستید، برای خود یک تونیک زنجبیل درست کنید ومیل کنید تا به قدرت شفا بخش فوق العاده آن پی ببرید. زنجبیل فواید فراوانی برای سلامتی دارد.

زنجبیل را می توان به آب گرم اضافه کرد و در مواقع سرمازدگی پاها را در آن قرار داد. در مواقع دندان درد می توان آن را جوید و هنگام گلودرد از غرغره آن استفاده کرد. همچنین برای درمان سرما خوردگی آن را به آب گرم، لیمو و عسل افرود. اگر علاقه ای به استفاده از این محلول ها ندارید می توانید آن را پس از خرد کردن برای تسکین سردرد به ناحیه پیشانی بمالید. روغن زنجبیل را می توان با روغن های دیگر رقیق کرده و برای تسکین دردهای ناشی از کشیدگی ماهیچه آسیب دیده روی آن ماساژ داد تا گردش خون را بهبود بخشیده  باعث تسکین درد شود.

دلیل سودمند بودن زنجبیل اجزای تشکیل دهنده اصلی زنجبیل شامل نشاسته، اسانس ها مانند زینجیبرن ( zingiberen ) که به زنجبیل بوی خاص می دهد، و رزین است. به نظر می رسد بیشتر ارزش درمانی زنجبیل به واسطه ترکیبات ادویه های آن یعنی جینجرول ها ( gingerolg ) است که طعم تند و سوزاننده آن ناشی از آن ها است، اگر چه هنوز طرز عمل آن مشخص نیست.

کاربردهای دیگر زنجبیل:

* زنجبیل تازه را برای سرما خوردگی و آنفلوآنزا به کار ببرید.

* زنجبیل خشک شده را جهت درمان سرگیجه و تهوع مصرف کنید.

* قرص آن را برای درمان آرتریت و مشکلات گردش خون مورد استفاده قرار ددهید.

* مصرف زنجبیل در افراد دچار زخم معده و یا زخم دوازدهه و یا هم زمان با مصرف داروهای ضد انعقاد اکیداً منع شده است. همچنین در مورد استفاده از گیاهان دارویی، به ویژه اگر به نوزاد خود شیر می دهید یا باردار هستید با پزشک خود مشورت کنید.

 

نظرات کاربران

نظر بدهید